Ulica:

Miejscowość:

Kod pocztowy:

lubię to!
  Kontakt
   Wydawca
   Redakcja
  
  „...wszędzie tam, gdzie przerabia się drewno...”
Temat z bliska  |  Materiały i komponenty do produkcji mebli
Opublikowano w wydaniu Nr 3 (182) Marzec 2012
Jak w obecnych realiach rynkowych egzystuje firma, której większość produkcji stanowią stelaże giętoklejone? Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, odwiedziliśmy Fabrykę Mebli Bach z północnej Wielkopolski, gdzie w 2000 roku stworzono pierwszy model stelaża, który nazwano 1B i produkowano w ilości 500 sztuk na miesiąc. Obecnie produkuje się tu od 8 do 9 tys. stelaży foteli miesięcznie. 
Opublikowano w wydaniu Nr 3 (182) Marzec 2012
– Okleiny dębowe są od zawsze jednym z najpopularniejszych dekorów dostępnych na rynku – mówi Tomasz Przybysz z firmy Atpol, wyłącznego przedstawiciela włoskiej firmy Alpi specjalizującej się w produkcji fornirów modyfikowanych. – Mimo wielu ekstrawaganckich oklein z gatunków egzotycznych, takich jak palisander, heban czy zebrano, dąb ma niesłabnącą rzeszę zwolenników. Dzieje się tak głównie ze względu na ciepły kolor i uniwersalną strukturę. 
Opublikowano w wydaniu Nr 3 (182) Marzec 2012
Stolarze oferujący meble kuchenne na wymiar, zamawiający blaty, formatki korpusów, fronty w hurtowniach, teraz mogą znacznie obniżyć koszty i czas realizacji zamówienia, projektując dla swych klientów kuchnie w oparciu o gotowe moduły z serii mebli Kammoduł. Po dokonaniu pomiaru pomieszczenia wystarczy, niczym z klocków, dopasować odpowiednie moduły korpusów szafek, dobrać ich szerokość i wysokość do wielkości i kształtu pomieszczenia. 
Opublikowano w wydaniu Nr 3 (182) Marzec 2012
- Fornir to bardzo szlachetny materiał i jest ciągle bardzo popularny, najwyżej zmieniają się gatunki – przekonuje Jacek Smoczyński, dyrektor handlowy firm Lenwit-Fornir.
Różna technologia skrawania forniru powoduje, że ten sam gatunek drewna zapewnia inny wygląd mebli różnych producentów.  
Opublikowano w wydaniu Nr 3 (182) Marzec 2012
Na rynku krąży wiele mitów związanych ze stosowaniem kamienia w produkcji mebli. Uważany za elegancki choć drogi i trudny w obróbce materiał powoli wchodzi na meblowe salony. Obawy producentów odnośnie używania kamienia w projektach mebli dotyczą głównie jego obróbki, która wymaga posiadania specjalistycznego parku maszyn, a nie obrabiarek przeznaczonych do pracy z materiałami drewnopochodnymi.