Ulica:

Miejscowość:

Kod pocztowy:

lubię to!
  Kontakt
   Wydawca
   Redakcja
  
  „...wszędzie tam, gdzie przerabia się drewno...”
Temat z bliska  |  DREMA & FURNICA
Opublikowano w wydaniu Nr 4 (183) Kwiecień 2012
Dziesięciobelkowy, automatyczny stół podzielony na dwie strefy robocze, wrzeciono o zwiększonych obrotach plus dodatkowe magazynki narzędzi pozwalają w sposób optymalny wykorzystać walory serii Vision. Te produkowane przez firmę Reichenbacher Hamuel centra obróbcze są bardzo cenione przez przedstawicieli branż meblarskiej i stolarki budowlanej. 
Opublikowano w wydaniu Nr 4 (183) Kwiecień 2012
Szlifierka do obróbki pił tarczowych HM Vollmer CP200 znalazła się wśród produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na targach Drema 2012. Umożliwia ona ostrzenie pił tarczowych o średnicy od 80 do 650 mm, grubości poniżej 5 mm i podziałce zębów od 6 do 100 mm. Długość ścieżki szlifowania wynosi do 20 mm. Na szlifierce można też ostrzyć narzędzia stożkowe.
Opublikowano w wydaniu Nr 4 (183) Kwiecień 2012
Tegoroczne targi Drema są okazją do zaprezentowania najnowszej pilarki formatowej REMA SA z Reszla, oznaczonej symbolem F1. Od starszych maszyn tego typu różni się ona przede wszystkim precyzją cięcia oraz skróceniem czasów przezbrojeń. Poprawę jakości obróbki oraz wydajności pracy uzyskano dzięki zastosowaniu nowatorskiego systemu sterującego oraz masywnej, żeliwnej, odlewanej koleby. 
Opublikowano w wydaniu Nr 4 (183) Kwiecień 2012
Jedną z zasad praktykowanych przez prawie 20 lat produkcji maszyn tartacznych przez Przedsiębiorstwo Prywatne WIREX z miejscowości Kiełczygłów jest testowanie nowo skonstruowanych maszyn… w swoich tartakach.
– Maszyna ujawnia podczas produkcji swoje zalety, ale też niedoskonałości, które trudno było przewidzieć konstruktorom – mówi Wiesław Ciura, właściciel firmy Wirex.