Ulica:

Miejscowość:

Kod pocztowy:

lubię to!
  Kontakt
   Wydawca
   Redakcja
  
  „...wszędzie tam, gdzie przerabia się drewno...”
Temat z bliska  |  Materiały drewnopochodne
Opublikowano w wydaniu Nr 5 (184) Maj 2012
Rozwój budownictwa, w tym również budownictwa drewnianego, powoduje nieustanny wzrost zapotrzebowania na nowe rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe. Dużym powodzeniem cieszą się płyty drewnopochodne do zastosowań w budownictwie.
Opublikowano w wydaniu Nr 5 (184) Maj 2012
Szalunkowa płyta MFP należy do klasy P5 i – jako jeden z nielicznych produktów w tej grupie asortymentowej – posiada certyfikat CE. Oznacza to, że jest to nadal płyta konstrukcyjna do stosowania w warunkach wilgotnych, więc nadaje się tak do wylewania fundamentów, jak i do budowy i wylewania stropów. Jej najmniejsza grubość wynosi 21 mm. 
Opublikowano w wydaniu Nr 5 (184) Maj 2012
– Dopóki płyta drewnopochodna OSB-3 była może nie jedyną, ale dominującą na krajowym rynku budowlanym, niewielką uwagę zwracano na niektóre parametry, jej możliwości i użyteczność. W minionych latach pojawiły się jednak nowe płyty drewnopochodne o określonych właściwościach, których producenci przekonują nabywców, że… są lepsze od oferowanych przez rynkową konkurencję – mówi Sławomir Sopek, prezes zarządu Sopexim Enginered Wood Team w Aleksandrowie Łódzkim, który podpowiada, na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego rodzaju płyty.