Ulica:

Miejscowość:

Kod pocztowy:

lubię to!
  Kontakt
   Wydawca
   Redakcja
  
  „...wszędzie tam, gdzie przerabia się drewno...”
Temat z bliska  |  Pozyskanie, transport i logistyka drewna
Opublikowano w wydaniu Nr 9 (188) Wrzesień 2012
Produkcja palet jednorazowych ma z międzynarodowym transportem samochodowym pozornie niewiele wspólnego, ale Krzysztof Prymas, współwłaściciel spółki jawnej PRYMAS w Bierzwniku (Zachodniopomorskie) upatruje w tym związku dużej konkurencyjności swojej firmy i ani myśli zrezygnować z którejś z tych działalności.
Opublikowano w wydaniu Nr 9 (188) Wrzesień 2012
Główną przyczyną stosowania automatycznych systemów podawczych jest konieczność zwiększenia współczynnika wykorzystania drewna, obniżenia kosztów i zwiększenia zysku. Bardzo istotne z punktu widzenia optymalizacji czasu cyklu produkcyjnego jest utworzenie bufora, na przykład w postaci transportera łańcuchowego, przed systemem podawczym. W buforze tym znajdują się oczywiście elementy zróżnicowane wymiarowo.
Opublikowano w wydaniu Nr 9 (188) Wrzesień 2012
Maszyny pozyskujące drewno w lesie często pracują w grząskim i trudno dostępnym terenie. Dlatego właśnie należy je wyposażać w łańcuchy trakcyjne. Ich uznanym producentem jest firma pewag, która oferuje rodzinę łańcuchów przeznaczonych na koła maszyn leśnych. Wykonano je ze specjalnej tytanowej stali stopowej TitanGrip zapewniającej im długą żywotność. 
Opublikowano w wydaniu Nr 9 (188) Wrzesień 2012
Przenośniki łańcuchowe i rolkowe doskonale sprawdzają się w magazynach i centrach dystrybucji, gdzie materiał transportowany jest na paletach Euro, czy też w końcówkach linii produkcyjnych, zapewniając właściwy porządek i efektywność pracy. Przenośniki taśmowe zaś wykorzystywane są w transporcie np. kartonów, skrzynek, wełny, drewna, pojedynczych detali. 
Opublikowano w wydaniu Nr 9 (188) Wrzesień 2012
Dobrą organizację produkcji trudno sobie wyobrazić bez efektywnie zorganizowanego systemu transportu wewnętrznego. W wielu układach produkcyjnych podstawowym elementem takiego systemu są przenośniki rolkowe. 
Opublikowano w wydaniu Nr 9 (188) Wrzesień 2012
Coraz więcej firm decyduje się na wyeliminowanie papierowych dokumentów, a w ich miejsce wprowadza dokumenty elektroniczne, które usprawniają przesył informacji w przedsiębiorstwie. Świadomość możliwości tej technologii oraz liczba wykorzystujących ją podmiotów plasuje nas w czołówce, jeśli chodzi o Europę Środkową i Wschodnią.