Ulica:

Miejscowość:

Kod pocztowy:

lubię to!
  Kontakt
   Wydawca
   Redakcja
  
  „...wszędzie tam, gdzie przerabia się drewno...”
Temat z bliska  |  Technologie połączeń
Opublikowano w wydaniu Nr 7 (198) Lipiec 2013
Szkielet drewniany może być w Polsce, tak jak w USA, najczęściej spotykaną konstrukcją budynków mieszkalnych, jeśli budować je będą takie firmy jak Drewdom-Mętel z Zembrzyc. Jednocześnie ekipy Drewdom-Mętel budują dwa-trzy domy, z reguły przez cały rok. Właściciel nie chce zwiększać ilości budowanych domów, ponieważ obawia się, że odbyłoby się to kosztem jakości.
Opublikowano w wydaniu Nr 7 (198) Lipiec 2013
Postęp w technologii połączeń elementów meblowych najpełniej widać w stelażach współczesnych mebli biurowych, które producenci dostosowują do aranżacji biur; stanowiska pracy są zaś przystosowywane do zmieniających się potrzeb.   
Opublikowano w wydaniu Nr 7 (198) Lipiec 2013
Słoweńska firma Titus wdrożyła w życie zasadę, która nosi nazwę Titus CAFTM (Consumer Acceptance Factor) łączącą funkcjonalność okuć z minimalną liczbą ich części składowych i prostą instrukcją montażu. Jest to najszybszy na rynku system montażu nazwany technologią QUICKFIT, ograniczający do minimum liczbę niezbędnych narzędzi oraz stopień ich skomplikowania. 
Opublikowano w wydaniu Nr 7 (198) Lipiec 2013
Sporym udogodnieniem podczas klejenia dużych i ciężkich elementów na prasie o nacisku pionowym są rolki toczne, które chowają się podczas nacisku prasującego, natomiast po jego zwolnieniu ułatwiają wysuwanie belek z maszyny i proste transportowanie do kolejnego etapu obróbki. 
Opublikowano w wydaniu Nr 7 (198) Lipiec 2013
Wieloosiowe, wytrzymałe i dokładne centra obróbcze z Podkarpacia śmiało konkurują z maszynami zachodnioeuropejskimi. Produkowane przez FANUM są konkurencyjne pod względem cenowym, a także dostępności i szybkości serwisu. Firma sama opracowuje oprogramowanie instalowane w maszynie, co powoduje, że wszelkiego rodzaju modyfikacje i dostosowywanie systemu do oczekiwań klienta nie stanowi żadnego problemu.
Opublikowano w wydaniu Nr 7 (198) Lipiec 2013
Z kilku powodów produkcja stosunkowo prostych konstrukcyjnie drewnianych nóżek do trumien jest w rzeczywistości trudna do zmechanizowania i powszechnie, nawet u znaczących producentów trumien, wykonywana jest ręcznie. Najpierw docina się elementy, a potem łączy metalowymi zszywkami.
Tak też było do niedawna w Zakładzie Przemysłu Drzewnego Lindner w Wągrowcu (Wielkopolska), będącym największym producentem trumien drewnianych w Europie.
Opublikowano w wydaniu Nr 7 (198) Lipiec 2013
Należąca do Grupy Homag firma Weinmann zaprezentowała na tegorocznych targach Ligna nową, numeryczną maszynę ciesielską oznaczoną symbolem WBS 140. Została ona zaprojektowana specjalnie z myślą o małych i średnich zakładach produkcyjnych. Tym, co odróżnia tę maszynę od modeli wcześniejszych, jest niezwykle wysoki współczynnik efektywności, ośmiomiejscowy magazynek narzędzi współpracujący z pięcioosiowym wrzecionem oraz wysoki poziom zabezpieczeń.