Ulica:

Miejscowość:

Kod pocztowy:

lubię to!
  Kontakt
   Wydawca
   Redakcja
  
  „...wszędzie tam, gdzie przerabia się drewno...”
Temat z bliska  |  Drewniane konstrukcje
Opublikowano w wydaniu Nr 12 (203) Grudzień 2013
Problemy związane z produkowaniem i stosowaniem drewna konstrukcyjnego to ograniczoność klas wytrzymałościowych, niewłaściwe określanie klas drewna w projektach, stosunkowo niska świadomość polskich producentów tarcicy konstrukcyjnej, dominacja sortowania wizualnego nad maszynowym oraz nieukończony proces przystosowania krajowych regulacji normatywnych. 
Opublikowano w wydaniu Nr 12 (203) Grudzień 2013
Firma realizuje zamówienia na konstrukcje dachowe, których łączna powierzchnia przekroczyła w zeszłym roku 200 000 m2. Tarcica na ich wykonanie jest w całości sprowadzana ze Szwecji.
- Sytuacja na rynku jest taka, że to nie my szukamy klienta, ale klient szuka nas - twierdzi Marcin Burkietowicz.
Opublikowano w wydaniu Nr 12 (203) Grudzień 2013
Firma Dachy Tatarczuch z Mierzyna koło Sędziszowa (Małopolskie) działa na rynku ciesielsko-dekarskim od 1999 r. Właściciel - Adam Tatarczuch zdobył niezbędną wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne w trakcie dziewięcioletniej pracy w profesjonalnej firmie ciesielskiej w Niemczech. Praktyka ta pozwoliła poznać od podstaw prace przygotowawcze związane z obróbką drewna oraz organizację pracy, która umożliwia zestawienie konstrukcji dachu w jeden dzień. 
Opublikowano w wydaniu Nr 12 (203) Grudzień 2013
Wśród najnowszych konstrukcji SCM znajduje się sterowane numerycznie, modułowe gniazdo obróbcze INTEGRA. Jest ono przeznaczone do produkcji wielozmianowej drzwi, okien i ościeżnic. Maszyna umożliwia wykonanie wszystkich czynności obróbczych, takich jak cięcie, czopowanie, profilowanie, wiercenie czy frezowanie. 
Opublikowano w wydaniu Nr 12 (203) Grudzień 2013
Przy produkcji wiązarów dachowych, prefabrykowanych elementów drewnianych, produkcji schodów, a także wszelakich prefabrykatów coraz częściej znajdują zastosowanie systemy przemysłowej projekcji laserowej. Potwierdzają to coraz lepsze wyniki sprzedaży odnotowywane przez firmę PENNY GONDEK z Oleśnicy, która na naszym rynku reprezentuje producenta tych systemów, firmę Z-LASER z Freiburga.