Ulica:

Miejscowość:

Kod pocztowy:

lubię to!
  Kontakt
   Wydawca
   Redakcja
  
  „...wszędzie tam, gdzie przerabia się drewno...”
Temat z bliska  |  Drewniana stolarka budowlana
Opublikowano w wydaniu Nr 1 (204) Styczeń 2014
Właściciel rodzinnej firmy nie narzeka, ale oczywiście wypatruje też ożywienia na rynku budowlanym, żeby potencjał wykonawczy w zakresie produkcji okien, drzwi i peletu był wykorzystywany nie tylko na jednej zmianie. Cały czas inwestuje w technologie i kwalifikacje kadry, bo to zapewnia producentowi z Łomaz przewagę nad lokalnymi zakładami stolarskimi.
Opublikowano w wydaniu Nr 1 (204) Styczeń 2014
BMG 900 powerProfiler to jedna z nowszych konstrukcji Homag Group, przeznaczona przede wszystkim do obróbki drewnianych profili okiennych i drzwiowych. W zależności od wyposażenia, umożliwia wykonywanie różnych operacji, jak cięcie, wiercenie, frezowanie, mierzenie czy obróbka trójwymiarowa. Wszystkie te funkcje mogą oczywiście występować równocześnie, tworząc najlepiej uzbrojoną wersję maszyny. 
Opublikowano w wydaniu Nr 1 (204) Styczeń 2014
Innowacyjną inwestycję w branży stolarki drewnianej rozpoczyna w Słonawach POZBUD, który uzyskał unijną dotację na unikalną w skali Europy linię do lakierowania oraz okuwania i szklenia stolarki okiennej. Specjalnie dla polskiej firmy zaprojektowano jedną z dziesięciu w Europie linii produkcyjnych, umożliwiającą równoczesne wytwarzanie elementów drewnianych sześciu różnych profili okiennych niemal automatycznie.
Opublikowano w wydaniu Nr 1 (204) Styczeń 2014
Krótszy czas poszczególnych operacji obróbczych, wyeliminowanie przestojów technologicznych, a z drugiej strony - podniesienie jakości produkowanych wyrobów to zadanie, jakie postawiła przed sobą firma Frezwid ze Skawiny, projektując linię narzędzi dla producentów okien. Duży nacisk położono także na to, aby praca za pomocą tych narzędzi była możliwie łatwa i szybka. 
Opublikowano w wydaniu Nr 1 (204) Styczeń 2014
Od stycznia do września 2013 r. polskie firmy wyeksportowały okna i drzwi o łącznej wartości 875 mln euro, czyli o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2012 r. Do tego wzrostu w największym stopniu przyczynili się eksporterzy okien drewnianych.