Ulica:

Miejscowość:

Kod pocztowy:

lubię to!
  Kontakt
   Wydawca
   Redakcja
  
  „...wszędzie tam, gdzie przerabia się drewno...”
Temat z bliska  |  Materiały i komponenty do produkcji mebli
Opublikowano w wydaniu Nr 2 (205) Luty 2014
Na blaty robocze, zlewy, wanny, okładziny ścienne potrzebne są płyty o dużej wytrzymałości i odporności na różne czynniki mechaniczne i chemiczne, takie jak Reston, oferowany przez firmę Artvinyl-Pol. Można je obrabiać standardowymi maszynami i narzędziami stolarskimi, więc każdy zakład meblarski może wykonać to we własnym zakresie. 
Opublikowano w wydaniu Nr 2 (205) Luty 2014
Wyglądają jak ślad patyka zanurzonego w wodzie, kropla deszczu lub delikatny kwiat. DC Polska ma kilka modeli uchwytów o tak wyrafinowanej formie. Sprawiają wrażenie niezwykle delikatnych, są jednak stabilne oraz bardzo wytrzymałe i długo będą cieszyły swoim pięknym wyglądem.
Opublikowano w wydaniu Nr 2 (205) Luty 2014
Jeden cykl rozkroju błamu nie powinien trwać dłużej niż 4-6 min, w zależności od skomplikowania wzoru, więc cyfrowe systemy rozkroju są dla wszystkich, którzy potrafią liczyć. Zapewnia to wydajność rzędu 12-15 błamów na godzinę, która już jest akceptowalna przez producentów i w pełni uzasadnia inwestycję w rozbudowany system firmy KSM. 
Opublikowano w wydaniu Nr 2 (205) Luty 2014
Z perfekcyjnego konfekcjonowania pianek poliuretanowych korzysta wielu producentów mebli tapicerowanych, ale niewielkie zyski z tej usługi skłoniły usługową firmę do równoległej… produkcji materacy. Przygotowania do podjęcia produkcji materacy prowadzono kilka lat, ponieważ zdecydowano się na specjalny system wytwarzania, w tym także cięcia pianki, który podwyższa trochę walory pianek i materacy.
Opublikowano w wydaniu Nr 2 (205) Luty 2014
Branża producentów sklejek i płyt drewnopochodnych jest dla spółki LERG z Pustkowa (Podkarpacie) jednym z bardziej znaczących nabywców specjalistycznych spoiw żywicznych do łączenia materiałów drewnopochodnych w procesie produkcji płyt, sklejek i laminatów. A więc produktów powszechnych dzisiaj w meblarstwie i w branży budowlanej.