12 edycja Forum Biomasy i Paliw Alternatywnych w Olsztynie

12 edycja Forum Biomasy i Paliw Alternatywnych w Olsztynie

Jaki będzie wpływ regulacji krajowych i europejskich na zwiększenie udziału biomasy i RDF w polskim miksie energetycznym?

Nowe kierunki pozyskiwania biomasy przez krajowych odbiorców będą jednym z tematów 12 edycji Forum Biomasy i Paliw Alternatywnych w Ciepłownictwie, Energetyce i Przemyśle, organizowanego przez powermetings.eu tym razem w Olsztynie w dniach 23-24 marca, na który są jeszcze przyjmowane zgłoszenia.

O możliwościach dostawy biomasy i drewna poprodukcyjnego z Niemiec do Polski będą mówić przedstawiciele Grupy Brüning z Bremy, która posiada ponad 25-letnie doświadczenie w sektorze biomasy, drewna poprodukcyjnego i odpadów. Jedna z firm tej grupy od 2020 roku rozwija swoją działalność w Europie Wschodniej, oferując przez cały rok regularne dostawy paliw. Jako międzynarodowa firma posiada światową sieć klientów i dostawców, dzięki czemu może w pełni wspierać partnerów.

Duży udział w tej niezawodności ma również nasz własny dział logistyczny, który dostarcza towar ciężarówkami, pociągami lub statkami, w zależności od potrzeb – zapewnia przedstawiciel firmy. – Dostarczamy pelet drzewny i agro, korę, RDF/SRF, kłody i makulaturę oraz tworzywa sztuczne. Dostrzegamy możliwości zwiększenia dostaw i dlatego też poczyniliśmy krok w kierunku założenia firmy w Polsce, która w naszej ocenie ma duży potencjał. Dzięki naszej międzynarodowej sieci mamy dostęp do materiałów na całym świecie, więc możemy zagwarantować zwiększone dostawy wszystkich produktów z naszej oferty tj. zrębki drzewne czy drewno odpadowe w grupach A1-A4, Pomagamy w międzynarodowych przepływach materiałowych i poza stałymi długoterminowymi dostawami, również generujemy ilości spotowe, aby w każdej chwili, nawet w trudnych czasach zagwarantować dostawy.

O potencjalnym dostawach biomasy będą też mówić inni prelegenci, ale innym tematem będzie wykorzystanie RDF jako szansy na obniżenie kosztów energii cieplnej. Zostanie zaprezentowane działanie związane z modernizacją ciepłowni w oparciu o blok RDF, ale także jak walczyć z mitami, związanym z instalacjami spalającymi RDF. Jednych z tematów będą możliwości dofinansowania inwestycji biomasowych i RDF, ale także panel o perspektywach ich rozwoju.

Uczestnikom tego forum, organizowanego pod patronatem Gazety Przemysłu Drzewnego, zostaną też zaprezentowane regulacyjne aspekty rynku biomasy i paliw alternatywnych oraz aktualne wyzwania związane z certyfikacją na zgodność z Kryteriami Zrównoważonego Rozwoju dla potrzeb systemu EU ETS. Będzie też możliwość zwiedzenia kotłowni MPEC w Olsztynie, spalającej biomasę. Wiosenne spotkanie branży odbiorców, dostawców i producentów biomasy i RDF na cele energetyczne to najważniejsze spotkanie przedstawicieli tej branży, pozwalające zdobyć lub uzupełnić wiedzę, zbudować nowe relacje biznesowe oraz poznać najnowsze trendy.  

~ jb