Branża planuje protest w Warszawie

Branża planuje protest w Warszawie

Na 15 października zaplanowano protest branży przeciw polityce rządu i Lasów Państwowych niszczącej polski przemysł drzewny.

Ruszyła sprzedaż drewna na 2022 rok według zasad ogłoszonych 22 września przez Lasy Państwowe, które wywołały sprzeciw polskiego przemysłu drzewnego o czym pisaliśmy tutaj.

Od tygodnia do Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego napływają postulaty w sprawie organizacji protestu przeciwko rozwiązaniom, które z branżą nigdy nie zostały skonsultowane.

Izba zgłosiła więc chęć przeprowadzenia pikiety pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i wczoraj otrzymała informację o zarejestrowaniu zgłoszenia. Protest odbędzie się 15 października (piątek) o godz. 10:30 pod kancelarię Premiera na Alejach Ujazdowskich w Warszawie.

– Wszystkich, którzy chcą wyrazić swój sprzeciw przeciw polityce rządu i Lasów Państwowych niszczącej polski przemysł drzewny zapraszamy abyśmy wspólnie pokazali, że nie godzimy się na traktowanie naszej branży w sposób urągający wszelkim zasadom współpracy i wzajemnego szacunku. Zorganizujcie się w grupach, powiadomcie swoich znajomych. Apelujemy o Wasz udział. Pokażmy, że jest nas wielu. Nasz głos i presja ma znaczenie – pisze PIGPD w dzisiejszym komunikacie. – Prosimy o przesyłanie do biura izby zgłoszeń zawierających nazwę firmy i ilość uczestników. Prosimy o wyznaczenie osoby kontaktowej i odpowiedzialnej za utrzymanie porządku (jeżeli przyjeżdża większa ilość osób np. autokarem) : biuro@pigpd.pl

~kor