COMAC – innowacyjna linia do zagospodarowania proszku MDF

COMAC – innowacyjna linia do zagospodarowania proszku MDF

Firma COMAC z siedzibą w Cerro Maggiore k. Mediolanu od ponad 40 lat zajmuje się projektowaniem i produkcją dwuślimakowych wytłaczarek współbieżnych przeznaczonych do linii do compoundingu. Należy do liderów w swojej branży. Maszyny, które dostarcza do swoich klientów charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnością i trwałością zgodnie z rosnącymi potrzebami i wymaganiami rynku.

Firma COMAC poinformowała o zakończeniu budowy innowacyjnej linii do compoundingu, czyli do produkcji granulatu z mieszanki polipropylenu (PP) z dodatkiem MDF (Medium-Density Fiberboard) w postaci proszku i wdrożeniu tej technologii w Europie. Jest to kolejne ważne osiągnięcie firmy w zakresie dostarczania nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla branży tworzyw sztucznych i przemysłu drzewnego. Powstanie nowoczesnej linii jest wynikiem wieloletnich badań, rozwoju i niezachwianego zaangażowania w innowacje.

W kolejnym etapie, z uzyskanego granulatu (PP+MDF) można produkować różnego rodzaju profile o szerokim zastosowaniu (np. deski tarasowe, profile konstrukcyjne lub ogrodzeniowe, itp.). Zamiast odpadowego proszku MDF może być zastosowana mączka drzewna i wtedy otrzymamy granulat kompozytu WPC (Wood Plastic Composite).

Powody, dla których to osiągnięcie jest kluczowe dla branży są następujące:

Zwiększona wytrzymałość i wszechstronność

Połączenie polipropylenu i proszku MDF w postaci granulatu nadaje tej mieszance niezwykłą wytrzymałość przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowej elastyczności, dzięki czemu nadaje się on do szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych.

Zrównoważony rozwój

Zastosowanie proszku MDF, produktu ubocznego przemysłu drzewnego, przyczynia się do redukcji odpadów i obniża ogólny wpływ na środowisko naturalne wywierany przez te materiały.

Badania i rozwój

Budowa tej linii podkreśla zaangażowanie firmy COMAC w ciągłe badania i rozwój w sektorze kompandów (produkcji granulatu z połączenia tworzywa z innym dodatkiem, np. mączką drzewną, włóknem szklanym, zatomizowanym metalem, włóknami bazaltu, itd.), mające na celu zachowanie pozycji lidera w zakresie pojawiających się technologii i trendów.

Zaufane partnerstwo

COMAC jest dumny ze współpracy z czołowymi partnerami i dostawcami zapewniając tym samym wysoką jakość i niezawodność produktów. Linia produkcyjna odzwierciedla zaangażowanie firmy we współpracę ze specjalistami z branży.

Doskonałość operacyjna

Firma dokłada wszelkich starań, aby dostarczać maszyny do produkcji kompandów, które spełniają potrzeby w zakresie zrównoważonego rozwoju i wydajności. Przedstawicielem COMAC w Polsce jest firma TOP Technik z Gliwic, która może udzielić wyczerpujących informacji na temat opisanego rozwiązania i pomagając w doborze odpowiednich maszyn do Państwa projektów.

~artykuł promocyjny