Czy nadal potrzebujesz stolarni?

Czy nadal potrzebujesz stolarni?

Czas to pieniądz. Pieniędzy zawsze można zarobić więcej, jednak czas jest ograniczony. Jak w takim razie zgrać jedno z drugim w korzystnych proporcjach? Mamy na to sprawdzony pomysł, który doczekał się drugiej odsłony. Wykorzystaj do pracy WebCut 2.0 i odzyskaj swój czas.

Kiedy zapytamy kogoś postronnego jak wygląda praca stolarza, odpowie najprawdopodobniej, że głównie polega na piłowaniu drewna w stolarni. Jednak rzeczywistość jest inna. Współczesny stolarz jeździ po klientach, wisi na telefonie, robi pomiary i wyceny, tworzy projekty, kompletuje materiały, wykonuje montaże. Jest handlowcem, projektantem oraz przedsiębiorcą w jednym. W międzyczasie musi znaleźć chwilę, aby podjechać do klienta, któremu nie domyka się szuflada. Następnie wypadałoby sfotografować efekty swojej pracy i opublikować je na firmowej stronie oraz odpisać na zapytania w grupach internetowych, aby zdobyć kolejnych klientów. Jedni z nich są zdecydowani, drudzy nie, wielu urządza casting. Do tego dochodzą meble na wymiar wielkich producentów, z którymi nie sposób rywalizować cenowo. Obowiązków przybywa, korki coraz większe, a doba nadal ma 24 godziny.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Z czego w takim razie zrezygnować? Jesteś twarzą swojej działalności oraz odpowiadasz za finalny efekt. Ludzie lubią mieć bezpośredni kontakt ze specjalistą. Oczekują, że po drugiej stronie słuchawki ktoś wysłucha ich pytań i w razie potrzeby podjeździe poprawić niedoskonałości. Paradoksalnie najłatwiej zlecić pracownikom pracę w stolarni, której i tak nie widzi klient. Obojętne mu jest, kto docina płyty lub okleja krawędzie. Byle było to zrobione jak należy i na czas. No i najlepiej jak najtaniej. Tyle, że dobry pracownik swoje kosztuje, a tańszy na przyuczenie to zawsze duża niewiadoma. Obydwu należy wdrożyć i przypilnować. Maszyny oraz prąd też nie są za darmo, a czynsze lecą w górę. Stolarnia to duże pole do cięcia kosztów. Czy na pewno potrzebujesz własnego zakładu, skoro i tak większość czasu, spędzasz na wycenach i montażach?

Cięcie i okleinowanie zlecisz w WebCut. W związku z rosnącym zainteresowaniem i zaufaniem, mamy do czynienia już z drugą wersją programu. Nie wymaga abonamentu lub podpisywania długofalowych umów. Wystarczy zalogować się na stronie, a korzystasz i płacisz, kiedy potrzebujesz. Dalej firmujesz swoje zabudowy meblowe i ustalasz warunki, a WebCut pomaga w terminowej produkcji. Prace zostaną wykonane tak, jakbyś robił je dla siebie.

Cięcie i okleinowanie 24h

Nowoczesny stolarz potrzebuje naładowane elektronarzędzia, poziomicę, telefon i komputer. Resztę zamówi na stronie www.jaf-polska.pl

W prawym górnym rogu witryny widnieje Usługa Cięcia, do której po zalogowaniu można przejść z poziomu sklepu. W ten sposób kupując materiały, możesz od razu zlecić je do obróbki. Nie musisz nawet nic przepisywać. Do WebCut wgrasz arkusze bezpośrednio z popularnych programów meblowych Corpus lub PalleteCAD czy po prostu z pomocą Excela. Program oblicza optymalny rozkrój, a cena podawana jest za rzeczywistą (a nie minimalną) ilość. Dzięki temu jeszcze podczas zakupów poznajesz termin oraz finalną cenę, do której wystarczy doliczyć marżę i opłatę za montaż. Teraz Twoim zamówień zajmą się doświadczeni stolarze JAF Polska, a Ty możesz w spokoju oddzwonić do następnego klienta lub pojechać na montaż.

WebCut 2.0 to nasze oczko w głowie i przyszłość stolarstwa. Pozwala małym stolarzom korzystać z możliwości zarezerwowanych dla największych firm meblowych na rynku. Bez potrzeby ogromnych inwestycji w sprzęt oraz kadrę. JAF Polska posiada swoje Centra Stolarskie w Robakowie pod Poznaniem i Małopolu pod Warszawą. Realizacja zleceń z WebCut odbywa się tam na dwóch cyklach produkcyjnych. Pierwszy służy do rozkroju płyt i jest zintegrowany z magazynem automatycznym, skracającym czas realizacji zamówień. Drugi cykl to linia przeznaczona do precyzyjnego oklejania obrzeżami ABS. Obróbka krawędzi wykonywana jest technologią PUR, która zapewnia lepszą odporność na wilgoć oraz wysokie temperatury. Do rozkrojów korzystamy z pił panelowych. Realizujemy szeroką gamę nawiertów. Wiercenie otworów oraz frezowanie wpustów odbywa się̨ w jednym cyklu obróbki. Nawierty i frezy można domówić u nas mailowo, załączając rysunki techniczne. Obróbce podlegają wszystkie elementy meblowe oferowane przez JAF Polska. W WebCut do wyboru mamy płyty meblowe (w tym płyty fornirowane) z krawędziami ABS o grubości 0,8 mm, 1 mm, 2 mm oraz obrzeżami naturalnymi. Do tego oferujemy białą lub transparentną spoinę̨. Każdy element wyjeżdża od nas starannie zapakowany, klarownie oznaczony i gotowy do montażu — opowiada Paweł Rachowiak, kierownik produkcji JAF Polska w Robakowie.

Zrób to sam

Zazwyczaj stolarze czują się lepiej przy pile niż przy komputerze. Rozumiemy to z doświadczenia. Na szczęście WebCut jest wygodny i intuicyjny w obsłudze. Najczęściej zamawiane materiały można od razu dodać do ulubionych, co skraca proces kolejnych zakupów. Zdefiniujesz również własne nazwy towarów dla materiałów ze sklepu, aby uniknąć uzupełniania numerycznych indeksów. Przykładowo zamiast operować systemowym numerem artykułu JAF, można go nazwać po swojemu oraz własnoręcznie wprowadzić kod kreskowy do jego późniejszej obróbki na maszynie CNC. Opcja importu danych do formatek jest dla pewności zawsze weryfikowana w czasie rzeczywistym.

~materiały prasowe