Ekologia wyznaczyła rozwój nowej linii okien GREENVIEW

Ekologia wyznaczyła rozwój nowej linii okien GREENVIEW

Innowacyjna konstrukcja z wyższym profilem skrzydła oraz nowym, trzyszybowym pakietem P50, zastosowana w nowych oknach GREENVIEW od Fakro, wpływa na ochronę ciepła i na mniejsze zużycie energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń.

Nowa linia okien dachowych GREENVIEW to nowy standard na nowe czasy – powiedział Janusz Komurkiewicz, członek zarządu Fakro, prezentując na tegorocznych targach Budma nową linię produktów. – To spojrzenie na potrzeby obecnych i przyszłych pokoleń. Okna GREENVIEW to najwyższe standardy funkcjonalne i estetyczne z dostosowaną do zmieniającego się klimatu wysoką energooszczędnością oraz parametrami odporności, gwarantującymi bezpieczeństwo w obliczu gwałtownych zjawisk pogodowych. To okna zaprojektowane z myślą o ekologii i gotowe na wyzwania przyszłości.

Na pierwszym miejscu ochrona środowiska

To właśnie ekologia jest obecnie najważniejszym trendem determinującym rozwój produktów stolarki otworowej Fakro. Niedawno Ministerstwo Klimatu i Środowiska przeprowadziło szerokie badania wśród konsumentów, w których pytano o dziedziny, w których Polska ma najwięcej problemów do rozwiązania. Aż 52 proc. badanych odpowiedziało, że ochrona środowiska jest najbardziej pożądaną potrzebą, którą powinniśmy się zająć jako społeczeństwo i państwo.

Ochrona środowiska stała się najbardziej skomplikowanym problemem kraju, większym nawet niż ochrona zdrowia czy też sytuacja ekonomiczna w pandemii – komentował Janusz Komurkiewicz.

Najważniejszymi powodami, dla których warto chronić środowisko (wg wspomnianego badania) są troska o przyszłe pokolenia (73 proc. badanych) oraz troska o zdrowie człowieka (61 proc. badanych). Dbanie o środowisko naturalne staje się więc zadaniem międzypokoleniowym.

Bezpośredni wpływ na ochronę środowiska mamy, dokonując między innymi odpowiednich wyborów zakupowych – mówił członek zarządu Fakro. – Właśnie w trosce o człowieka, o przyszłe pokolenia, myśląc o rozwiązywaniu bieżących problemów ochrony środowiska, stworzyliśmy filozofię „Go Green”. Zielony kolor, zawarty w logotypie Fakro, towarzyszy nam od powstania firmy, a kojarzona z nim ekologia to aspekt, który przenika każdą dziedzinę naszej działalności. Projektujemy, planujemy i produkujemy z dbałością o środowisko naturalne. Zapewniamy, że każdemu procesowi, każdemu działaniu i każdej naszej decyzji towarzyszy zawsze troska o komfort i zdrowie przyszłych pokoleń. Dziś wprowadzając nową linię okien GREENVIEW, jeszcze bardziej te wartości podkreślamy.

Nowe parametry i wartości

GREENVIEW to nowa linia okien dachowych. Innowacyjna konstrukcja z wyższym profilem skrzydła oraz nowym, trzyszybowym pakietem P50 wpływa na ochronę ciepła i na mniejsze zużycie energii potrzebnej do ogrzania poddasza. To zapewnia niższe koszty ogrzewania i większe oszczędności coraz droższych nośników energii. Okno charakteryzuje się parametrem UW=1,0 W/m2K. Z kołnierzem Thermo ten parametr jest jeszcze lepszy i wynosi 0,9 W/m2K, a oszczędność na ogrzewaniu jest jeszcze wyższa. Ponadto zastosowana w pakiecie szybowym specjalna, podwójna dźwiękoizolacyjna folia z żywicy ogranicza przenikanie hałasu wewnątrz. Z kolei zaprojektowany od nowa automatyczny nawiewnik umożliwia napływ optymalnej ilości świeżego powietrza, a zarazem nie wychładza wnętrza.

Okna GREENVIEW zapewniają ich użytkownikom także pełne bezpieczeństwo. Zewnętrzna szyba hartowana posiada dożywotnią gwarancję na gradobicie. Wewnętrzna antywłamaniowa szyba klasy P2A ma dwie warstwy folii, co zdecydowanie poprawia ochronę przed włamaniem. Szyba laminowana ogranicza ryzyko zranienia w przypadku pęknięcia szyby wewnętrznej. Okno posiada także system topSafe, który podnosi bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe.

Na nowo zaprojektowano także klamkę okna. Umieszczona w dolnej części skrzydła, jest łatwo dostępna, zapewniając komfortową obsługę oraz funkcję mikrouchylenia. Pakiet szybowy PSO w oknach GREENVIEW ma powłokę łatwo zmywalną, przez co zewnętrzna szyba dłużej pozostaje czysta.

Nowa linia okien to także ich nowy design zewnętrznego oblachowania, który nadaje oknom dachowym atrakcyjny wygląd i nowoczesny charakter. Antracytowy kolor w standardzie (RAL 7016) idealnie pasuje do najbardziej popularnych pokryć dachowych.

Kolejny Złoty Medal MTP

Wszystkie te wyróżniki sprawiły, że okno GREENVIEW otrzymało Złoty Medal MTP targów Budma 2022, będący uznaniem innowacyjności i wysokiej jakości materiałów. To już kolejne takie wyróżnienie dla firmy Fakro, która w targach Budma wzięła udział po raz 30.!

Pandemia spowolniła czas, postawiła przed branżą budowlaną bardzo duże wyzwanie – podsumował Janusz Komurkiewicz. – Musieliśmy zmierzyć się ze zmianą cen surowców, problemami z ich dostępnością oraz wydłużonymi terminami dostaw. Przede wszystkim jednak zmuszeni byliśmy przenieść relacje biznesowe do Internetu, a to stało się dużym utrudnieniem, ponieważ kontakty z naszymi klientami i partnerami są dla nas jednym z ważniejszych aspektów naszej działalności. Wykorzystaliśmy jednak ten czas w pełni. Powstało mnóstwo nowych pomysłów, pracowaliśmy nad nowym sklepem internetowym i przede wszystkim nad doskonaleniem naszej oferty. Dzięki temu na tegorocznych targach Budma pokazaliśmy naszą nową linię okien dachowych GREENVIEW. Jesteśmy bardzo dumni z tej premiery. Zebraliśmy w tym produkcie wszystkie nasze doświadczenia i całą naszą wiedzę o projektowaniu i konstrukcji okien dachowych.

Okna linii GREENVIEW będą dostępne w sprzedaży w drugiej połowie tego roku i będą stopniowo wypierać obecne rozwiązania Fakro.  

***

Nowa generacja okien Fakro GREENVIEW:

– nowe profile zewnętrzne – jeszcze lepsza estetyka,

– nowe profile wewnętrzne (drewniane/PVC) – jeszcze więcej ciepła,

– wymiar pod szpaletę jako okno PTP-V – idealne okno na wymianę,

– kołnierze i wszystkie dodatki bez zmian,

– kolor antracytowy (RAL 7016) w standardzie.

~ Katarzyna Orlikowska