EMC w grupie przedsiębiorstw Felder

EMC w grupie przedsiębiorstw Felder

Na zakup większościowego udziału włoskiej spółki EMC srl zdecydowała się austriacka spółka Felder Group.

Spółka EMC srl i Felder Group porozumiały się w sprawie głębszego partnerstwa technologicznego. Felder Group włączyła EMC do swojej grupy przedsiębiorstw.

Felder Group i EMC oferują przyszłościowe i już sprawdzone rozwiązania w zakresie szlifowania we wszystkich obszarach obróbki drewna. Od maszyny podstawowej, po innowacyjne rozwiązania indywidualne i produkty z najwyższej półki. W ramach partnerstwa użytkownicy maszyn otrzymują rozwiązania niezbędne na każdym etapie łańcucha procesów w obszarze technologii szlifowania. Drugim ważnym obszarem zastosowania technologii szlifowania EMC jest obróbka metali, co wyraża się w szerokiej ofercie maszyn EMC.

Oferta produktów Felder Group w ostatnich latach znacznie się poszerzyła, szczególnie w zakresie specjalistycznych obróbek drewna i płyt. Jednocześnie wysoki popyt na różnych rynkach wymaga wspólnego rozwoju potencjału badawczo-rozwojowego i produkcyjnego.

Dla nas, jako dostawcy maszyn do obróbki drewna, konsolidacja i integracja z EMC w ramach Felder Group jest logicznym i przyszłościowym krokiem – przekazała Tamara Felder, dyrektor marketingu Felder Group. – Dzięki EMC zyskaliśmy innowacyjnego partnera technologicznego, który dysponuje wszystkimi zdolnościami technologicznymi i miękkimi kompetencjami niezbędnymi do obsługi całego łańcucha procesów w segmencie szlifowania.

Zakłady produkcyjne w Hall in Tirol i w Imola zostaną zachowane w całości. Ośrodek badawczo-rozwojowy oraz zakłady produkcyjne w Imola pozostaną na miejscu i będą w przyszłości rozbudowywane. Natomiast sprzedaż i serwis w zakresie obróbki drewna w obszarze technologii szlifowania zostaną w dużej mierze przejęte przez Felder Group, ale istniejące struktury sprzedaży spółek Felder Group i EMC zostaną utrzymane.

Zespół EMC jest bardzo zadowolony, że doszło do połączenia z Felder Group i że położono duży nacisk na technologię szlifowania – stwierdza Ivano Coveri, dyrektor EMC. – To dla nas wyjątkowa okazja, aby pokazać nasze doświadczenie i innowacyjność oraz móc w pełnym zakresie obsługiwać wielu klientów na różnych rynkach świata.

(na zdjęciu od lewej): Alexander Felder (CMO Felder Group), Stephan Kuenzel (productmanager Felder Group Automatic Machines), Alberto Stagni (współwłaściciel EMC), Lorenzo Baraccani (współwłaściciel EMC), Giulio Baraccani (współwłaściciel EMC), Ivano Coveri (CEO EMC), Tamara Felder (CMO Felder Group) i Hansjoerg Felder (CEO Felder Group).

Fot. Felder Group

~ uf