II edycja konkursu „Dom z klimatem”

II edycja konkursu „Dom z klimatem”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Oddziałem Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza do udziału w konkursie „Dom z klimatem – najlepszy zrealizowany projekt”. Organizatorzy konkursu chcą przyczynić się do popularyzacji stosowania drewna w konstrukcjach budynków.

Konkurs dotyczy budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych lub użyteczności publicznej, które powstały w sposób odpowiedzialny klimatycznie i zostały oddane do użytku w latach 2020-2022. Skierowany do architektów, wykonawców i inwestorów, którzy zrealizowali projekty budynków z wykorzystaniem rozwiązań ekologicznych.

W tej edycji Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Oddziałem Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich nagrodzą najlepsze zrealizowane inwestycje, które zostały zaprojektowane i wybudowane w sposób odpowiedzialny klimatycznie.

Głównym celem konkursu jest docenienie starań projektantów, inwestorów i wykonawców z całej Polski, którzy szerzą ideę zrównoważonego rozwoju i projektowania odpowiedzialnego klimatycznie. Organizatorzy konkursu chcą także przyczynić się do popularyzacji stosowania drewna w konstrukcjach budynków.

Prace konkursowe można przesyłać do 19 września 2022 r. Zostaną one ocenione przez jury składające się z przedstawicieli OW SARP i Ministerstwa Klimatu i Środowiska. 

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie domzklimatem.gov.pl w zakładce konkursy.

~ kor