Inteligentne lampy dostarczają idealną ilość światła

Inteligentne lampy dostarczają idealną ilość światła

Czasy, w których do oświetlenia zakładu wystarczała jedna lampa umieszczona centralnie pod sufitem, odchodzą – na szczęście – do lamusa. Nowoczesne przedsiębiorstwa oświetlają bowiem systemy lamp LED, zapewniając światło, jakiego nie powstydziłoby się słońce.

Firma LEVEL LED za swój cel stawia dostarczenie klientom nowoczesnego oświetlenia LED. Jednak nie chodzi w tym wypadku wyłącznie o sprzedaż samych lamp, ale o głębszą filozofię leżącą u podstaw tego biznesowego przedsięwzięcia. Firma z Przedborza bowiem oferuje inteligentne systemy oświetlenia, których zadaniem jest nie tylko dostarczanie jak najwyższej jakości światła na stanowiska robocze, ale także znaczne ograniczanie wydatków związanych z rachunkami za energię elektryczną. A ponieważ trzon firmy stanowią ludzie, którzy mogą poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w branży oświetleniowej, można być spokojnym o efekt końcowy. Firma Level LED dysponuje własną halą produkcyjną oraz linią montażową, z odpowiednim parkiem maszynowym, w którym powstają lampy, a także tworzone są projekty oświetleniowe na konkretne zamówienie. Wszystko zgodnie z wymaganiami klienta, przepisów prawa i na bazie wieloletniego doświadczenia w branży oświetleniowej.

Lampy LED robią wrażenie

Jedną z osób, które zainteresowały się rozwiązaniem inteligentnego oświetlenia, jest Mateusz Wójtowicz, kierownik ds. inwestycji w firmie ANDREW, świadczącej kompleksowe usługi w zakresie wyrobu różnorodnych produktów z drewna. Zainstalowane w zakładzie inteligentne lampy najpierw wywołały pewnego rodzaju szok, który z czasem przerodził się w zadowolenie.

– Pozytywnie zaskoczyło mnie to, ile takie lampy produkują światła. Wcześniej korzystaliśmy raczej z tradycyjnego oświetlenia, więc łatwo teraz zauważyć różnicę. Jest na pewno znacząca. To, jak świecą te LED-y, zrobiło na nas kolosalne wrażenie.

I nie dziwota, ponieważ rozwiązania firmy Level LED oferują lampy w bardzo szerokim spektrum świecenia, sięgającym aż do 38 000 lumenów, w zależności od wybranego produktu. To oznacza, że miejsce, w którym zostaną zainstalowane lampy, będzie w pełni oświetlone, gwarantując tym samym znaczny wzrost bezpieczeństwa w zakładzie. A to, szczególnie w przemyśle drzewnym, zawsze musi stać na pierwszym miejscu. Nie od dziś bowiem wiadomo, że źle dobrane oświetlenie potrafi męczyć.

– Dzięki większej ilości światła zwiększyło się nie tylko bezpieczeństwo w naszym zakładzie, ale też jakość wykonywanej przez naszych pracowników pracy – podsumowuje Mateusz Wójtowicz.

To fakt, ponieważ im oświetlenie jest lepsze, tym łatwiej zauważyć choćby wady surowca lub odstępstwa kolorystyczne końcowego produktu, co się niekiedy zdarza.

Oszczędność rzędu 90 proc.

W produktach Level LED kryje się jednak coś więcej. To bowiem, jak już wspominaliśmy, całe systemy oświetleniowe. I to systemy inteligentne. Na czym ta „inteligencja” polega? W dużym uproszczeniu na zastosowaniu sensorów, które zmniejszają ilość oświetlenia w momencie, gdy praca przy danej maszynie, albo w danym pomieszczeniu, ustaje. Na dodatek to operator może zadecydować, jak mocno dana lampa, i w którym miejscu, ma świecić.

– Bardzo dużą korzyścią jest pełna automatyka. Dzięki sensorom zainstalowanym w oprawach w ogóle nie musimy pamiętać o tym, żeby gasić światło, a dostępność funkcji automatycznego dostosowania poziomu natężenia do warunków panujących w hali generuje dodatkowe oszczędności.

Te, zdaniem producenta, mogą sięgać nawet 80-90 proc. To zapewnia nie tylko niższe rachunki za energię elektryczną, ale także rzadszą konieczność wymiany poszczególnych lamp. Przedstawiciele firmy twierdzą, że ich rozwiązania poz-

walają na 100 000 godzin ciągłego świecenia z maksymalną mocą. Uwagę na to zwrócił także Mateusz Wójtowicz, który zauważa wymierne oszczędności płynące z zainstalowania systemu lamp inteligentnych.

– Jest to system jak najbardziej funkcjonalny i – tak jak wspominałem – ta pełna automatyka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Na rynku jest obecnych wiele lamp LED, ale nie spotkałem się z oprawami, które posiadają pełną automatykę. To powoduje, że oferta firmy Level LED jest nie tylko bardzo konkurencyjna, ale też atrakcyjna.

Pozytywny odzew płynie z każdej strony

Kierownik ds. inwestycji w firmie ANDREW, który na własne oczy dostrzegł, jaka jest różnica pomiędzy oświetleniem tradycyjnym a nowoczesnym, w wersji LED, uważa, że jest to prawdziwy przeskok generacyjny dla jego zakładu.

Systemy oświetleniowe Level LED działają już w kilku zakładach w kraju. I ich użytkownicy nie kryją zadowolenia – przede wszystkim ze zwiększenia bezpieczeństwa pracy, ale też z tytułu zmniejszenia wysokości rachunków. Jak produkty firmy z Przedborza, i współpracę z nią, ocenia Mateusz Wójtowicz?

– Bardzo pozytywnie. Jestem zadowolony z produktów i usług Level LED. Czy potrzeba jeszcze jakiejś rekomendacji niż ta, która płynie z ust codziennego użytkownika?  

~Bartosz Szpojda