Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska, podjął decyzję o odejściu z firmy

Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska, podjął decyzję o odejściu z firmy

Po 10 latach pełnienia funkcji prezesa firmy VELUX Polska, Jacek Siwiński podjął decyzję o odejściu z organizacji. Do czasu powołania następcy, funkcję dyrektora zarządzającego firmy VELUX Polska Sp. z o.o. będzie tymczasowo pełnił Jarosław Obszarski, dyrektor finansowy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jacek Siwiński pozostanie na stanowisku do 31 marca 2023 roku.

Jacek Siwiński określił czas zarządzania spółką, jako okres niezwykle intensywnego rozwoju.
10 lat kierowania firmą VELUX Polska, było czasem wielu wyjątkowych wyzwań i sukcesów. Objąłem stanowisko w momencie wprowadzania dużej zmiany produktowej. Wdrażaliśmy nową strategię rozwoju na trudnym, konkurencyjnym rynku, wprowadzając do Polski Nową Generację okien dachowych, co zrealizowaliśmy z ogromnym sukcesem. Przez ostatnią dekadę wyznaczyliśmy nowe standardy w branży, włączając do podstawowej oferty energooszczędne okna dachowe z pakietem trzyszybowym, dzięki czemu stały się one szeroko dostępne dla wszystkich klientów, a dbałość o redukcję zużycia energii w domach stała się powszechną praktyką. Mijająca dekada to również czas umocnienia firmy VELUX Polska na rynku. Przez ten okres notowaliśmy systematyczne wzrosty sprzedaży, wdrożyliśmy wiele innowacyjnych zmian i strategię, która zapewniła firmie pozycję lidera na rynku, a także duży wkład w życie gospodarcze kraju – Grupa VELUX wypracowuje obecnie 1/5 wartości polskiego eksportu okien. Przez ostatnie 10 lat miałem ogromną przyjemność pracować z profesjonalnym i zaangażowanym zespołem. Jestem dumny z osiągnięć firmy i chciałbym podziękować wszystkim pracownikom, a także partnerom biznesowym, którzy darzyli nas zaufaniem przez te lata – dodał Jacek Siwiński.
Jacek Siwiński jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, podyplomowych studiów menadżerskich w Szkole Głównej Handlowej, a także programu Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą budowalną. W latach 1993 – 2013 pracował na stanowiskach managerskich w spółkach Grupy Robert Bosch w Polsce i na Bliskim Wschodzie. W latach 2013-2023 pełnił funkcję prezesa firmy VELUX Polska.

~ źródło: Velux