Jeszcze bardziej skuteczny i przyjazny środowisku

Jeszcze bardziej skuteczny i przyjazny środowisku

Połączenie wysokiej ochrony drewna i troski o środowisko naturalne to wyróżniki nowej receptury oleju do drewna Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil.

Nowa formuła oleju, oparta na składnikach pochodzenia roślinnego, pozwala zachować jego trwałość i skuteczność, a jednocześnie zmniejszyć wpływ na środowisko, przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższej jakości i skuteczności produktu. W jego formule 75 proc. całkowitej zawartości węgla organicznego zostało zastąpione składnikami pochodzenia roślinnego, co stanowi ok. 18 proc. w odniesieniu do całego składu produktu. Olej tworzy niezwykle trwałą powłokę i skutecznie zabezpiecza drewno przed promieniowaniem UV oraz zmiennymi czynnikami atmosferycznymi. Wraz z nową formułą rozszerzona została paleta kolorystyczna oleju – jest dostępny nie tylko w czterech gotowych odcieniach, ale także w szerokiej gamie 39 kolorów w opcji barwienia.

Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil świetnie sprawdzi się do malowania tarasów, podestów, mebli ogrodowych czy nawet pomostów, zapewniając im skuteczne zabezpieczenie przez zgubnym działaniem słońca, wody i skoków temperatur. Tworzy bowiem niezwykle trwałą powierzchnię, a zastosowanie specjalnych pigmentów zapewnia drewnu dodatkową ochronę. Jednocześnie kolory proponowane w ramach systemu barwienia Tikkurila pozwalają stworzyć kolorystyczne aranżacje, zarówno w różnych odcieniach drewna, jak i z wykorzystaniem nieoczywistych barw, jak odcienie niebieskiego, zieleni czy szarości. Każdorazowo olej zachowuje i pięknie podkreśla naturalny rysunek drewna. Olej do drewna Tikkurila szybko wysycha i jest łatwy w aplikacji. Zazwyczaj wystarczające jest położenie jednej warstwy. Może być stosowany do wszelkich rodzajów drewna, zarówno surowego, jak i wcześniej olejowanego, także z wykorzystaniem metod przemysłowych i po obróbce termicznej.

~kafal