Już jedna warstwa zapewnia wystarczające zabezpieczenie i wykończenie

Już jedna warstwa zapewnia wystarczające zabezpieczenie i wykończenie

Kompletna linia produktów Odie’s do wykańczania powierzchni, gwarantująca osiąganie najwyższych rezultatów, jeśli chodzi o połysk, kolor, kontrast i tonację, oferuje naturalne oleje, woski oraz maści. Ich wydajność mieści się w przedziale od 20 do 40 m3, w zależności od rodzaju powierzchni i pojemności słoika.

Produkty Odie’s można stosować wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń do: drewna, kamienia, betonu, gliny, plastiku, metalu oraz powierzchni skórzanych. Odie’s wykonane są wyłącznie z naturalnych składników – nie zawierają rozpuszczalników, toksycznych substancji chemicznych, utwardzaczy, „wypełniaczy” czy lotnych substancji organicznych. Powoduje to, że są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska, mogą być z powodzeniem stosowane w kontakcie z żywnością (deski czy blaty kuchenne).

Duża wydajność i świetny efekt

Oleje Odie’s mają kremowy, jasnobursztynowy kolor i konsystencję miodu o przyjemnym zapachu.

– Ważną cechą produktów jest fakt, że w większości przypadkówwystarczy jedna warstwa, by zabezpieczyć powierzchnię – mówi przedstawiciel Agencji AMK.

Wydajność olejów Odie’s może być nawet 20-krotnie większa niż innych preparatów do wykańczania powierzchni drewnianych – zależy to jednak od gatunku, gęstości, porowatości i stopnia wyszlifowania drewna. Surowce są ręcznie mieszane ze sobą w ściśle strzeżonym procesie, który zapewnia powtarzalną skuteczność, doskonałe wykończenie i stabilizację konserwowanej powierzchni.

Dobór odpowiednich składów olejów Odie’s gwarantuje, że mogą one być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Klasyfikowane jako materiały niepalne, zapewniają wysoką odporność na wodę, czynniki atmosferyczne i dodatkowo zawierają naturalne inhibitory promieni UV (działają jako filtr przeciwsłoneczny). Dzięki temu mogą być stosowane z powodzeniem do impregnacji drewnianych mebli ogrodowych, desek tarasowych, rzeźb kamiennych.

W ramach linii olejów podstawowym produktem jest Olej uniwersalny do wykańczania powierzchni Odie’s Oil, którego skład stanowi w 70 proc. olej i w 30 proc. wosk. Odie’s uniwersalny chroni powierzchnię oraz wydobywa jej naturalne piękno, przywraca świeżość starym wykończeniom. Przeznaczony jest do każdego rodzaju powierzchni drewnianej, metalu, skóry, tworzyw sztucznych, granitu, marmuru czy gliny. Co ważne, wszystkie te powierzchnie zabezpiecza już po nałożeniu jednej warstwy.

Ciekawym produktem jest również olej Oxi, który – podobnie jak Odie’s Oil – nadaje się zarówno do wykańczania, jak i stabilizowania powierzchni. Szczególną cechą preparatu Odie’s Oxi Oil jest natomiast jego zdolność do wydobywania naturalnego, głębokiego koloru drewna, co pozwala uzyskać efekt jego naturalnego starzenia się. Z Odie’s Oxi Oil można uzyskać bursztynowy kolor, a w przypadku dębu lub sosny – efekt antycznego drewna. Produkt ten jest idealny do wykańczania mahoniu, drewna wiśniowego, ciemnych gatunków i wszystkich gatunków egzotycznych, do użytku wewnętrznego.

W ofercie olejów znajduje się również Olej wysokiej penetracji, który posiada wszystkie zalety oleju Odie’s, ale zawiera także naturalny rozpuszczalnik cytrusowy, dzięki czemu łatwiej się rozprowadza. Należy go używać w przypadkach, gdy wymagane jest stosowanie wykończenia zawierającego rozpuszczalnik. W połączeniu ze stosowaniem innych produktów Odie’s, pozwala na uzyskanie efektu mokrego, wysokiego połysku.

Linia produktów przyciemniających

Specjalna linia produktów przyciemniających Odie’s do wykańczania  powierzchni zawiera naturalne oleje utleniające, które powodują ciemnienie  drewna nie w tylko w momencie aplikowania preparatów, ale także w

miarę upływu czasu. Wraz z upływem czasu, bardziej wyrazisty staje się też kontrast usłojenia drewna i naturalna patyna. Preparaty można stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi produktami do wykańczania powierzchni w celu zwiększenia połysku. 

– Preparaty z linii produktów przyciemniających Odie’s kreują niesamowity kontrast – zapewnia Karol Krzyżanowski. – Po zastosowaniu tych preparatów kolor czarny nabiera intensywności. Ciemnienie następuje nie tylko w momencie zaaplikowania produktu – z upływem czasu pojawia się efekt naturalnego starzenia. Są to idealne produkty do mahoniu czy innych ciemnych gatunków drewna, np. hebanu. Z upływem czasu powierzchnie wykończone preparatami z tej linii stają się jeszcze piękniejsze i bardziej trwałe. Głębi usłojenia i intensywnej patyny praktycznie nie da się uzyskać innymi metodami.

Oleje, woski i maści przyciemniające Odie’s zalecane są do użytku wewnętrznego. Stosuje się je do wyposażenia wnętrz: do drzwi, podłóg, mebli, misek, desek do krojenia, akcesoriów kuchennych, zabawek itp.

Produkty z tej linii nadają się do wszystkich gatunków drewna – rodzimych i egzotycznych. Podobnie jak inne produkty do wykańczania Odie’s, preparaty z tej linii są bezpieczne dla żywności.

Linia produktów przyciemniających obejmuje olej przyciemniający Odie’s Dark, maść do drewna przyciemniającą Odie’s Dark Wood Butter, wosk Odie’s przyciemniający Odie’s Dark Wax – wszystkie dostarczane w słoikach o pojemności 266 ml.

Preparaty Odie’s z ciemnej linii produktów są bardzo łatwe w użyciu. Nie wymagają szlifowania czy usuwania powłoki pomiędzy kolejnymi warstwami lub do wykonania poprawek. Po nałożeniu preparatu należy odczekać krótki czas, a następnie całość dokładnie wypolerować.

Supertwardy wosk

Osobną linię produktów tworzy najlepszej jakości, skoncentrowany supertwardy wosk Odie’s. Czysty wosk można stosować samodzielnie lub jako kolejną warstwę na powierzchnie pokryte olejem Odie’s, Oxi lub maścią do

drewna Odie’s. Każda kombinacja pozwala na uzyskanie wyjątkowego połysku, ochrony i trwałości. Wosk Odie’s idealnie nadaje się do jasnych gatunków drewna lub aplikacji, która dopuszcza minimalną zmianę i pogłębienie koloru. Jest całkowicie bezpieczny dla żywności i nietoksyczny. Zawiera tylko naturalne i bezpieczne składniki łącznie ze spożywczym, naturalnym, nietoksycznym rozpuszczalnikiem.

Wysokie stężenie maści

Maść do drewna Odie’s (Odie’s Wood Butter) to preparat bezpieczny dla  żywności, wolny od rozpuszczalników, całkowicie nietoksyczny, przeznaczony do wykańczania i stabilizowania powierzchni. Może być stosowany zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi produktami Odie’s. Wysokie stężenie maści Odie’s pozwala na uzyskanie połysku i trwałości powłoki już po nałożeniu jednej warstwy.

Specjalna formuła maści pozwala na jej stosowanie także do bardzo oleistych gatunków drewna. Maści można używać jak miękkiego wosku – w połączeniu z olejem, zapewni większy połysk i ochronę powierzchni. W  miarę upływu czasu, drewno uszlachetnione maścią Odie’s staje się bardziej trwałe i jeszcze piękniejsze.

Podobnie jak oryginalny olej Odie’s, maść jest idealnym preparatem dla tokarzy. Może też być stosowana do finalnego wykańczania i polerowania przedmiotów. Zastosowana na mokrym lub stwarzającym problemy drewnie, powoduje zmniejszenie oporów skrawania i powolne suszenie drewna. Aby wzmocnić efekt w przypadku mokrego drewna, należy stosować maść na warstwę oleju Odie’s, oleju Oxi lub oleju głębokiego wchłaniania. Oleje, woski i maści Odie’s są produkowane małymi partiami, z zachowaniem wszystkich procedur, które gwarantują utrzymanie wysokiej jakości produktu. Produkcja odbywa się wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

~Małgorzata Gackowska