Komfort pracy nad ziemią z wielofunkcyjnymi drabinami aluminiowymi od Würth Polska

Komfort pracy nad ziemią z wielofunkcyjnymi drabinami aluminiowymi od Würth Polska

Drabina jest jednym z podstawowych sprzętów używanych w pracy profesjonalistów wielu branż. Fachowcy wiedzą, że warto postawić na drabinę wysokiej jakości. Dobry sprzęt jest niezbędny do zachowania komfortu pracy i przede wszystkim do zapewnienia właściwego bezpieczeństwa. Tymi właśnie cechami charakteryzują się wielofunkcyjne drabiny aluminiowe od Würth Polska.

Dobór odpowiedniej drabiny zależy od rodzaju pracy i wysokości, na której się ją wykonuje. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę, aby drabina stosowana do użytku profesjonalnego spełniała normę PN-EN131. Zgodnie z nią wszystkie drabiny przenośne powyżej 3 metrów powinny być wyposażone w dodatkowy stabilizator. Co więcej wszystkie stopy drabin powinny według tej normy mieć zamontowane ryflowane wkładki z materiału antypoślizgowego. Dobrze też, żeby profesjonaliści zwracali uwagę na jakość materiałów, z których wykonana jest drabina oraz czy jej konstrukcja cechuje się zarówno wytrzymałością przy pracy, jak i lekkością w transporcie.

fot. Würth Polska

Te cechy spełniają wielofunkcyjne drabiny aluminiowe od Würth Polska. Mogą pełnić rolę zarówno drabiny przystawnej, jak i wolnostojącej (drabina wysuwana typ 3×12 może też być drabiną nakładaną). Dzięki zastosowaniu łożysk ślizgowych z tworzywa sztucznego ich elementy składowe wysuwają się lekko, a całość jest zabezpieczona przed przedwczesnym zużyciem. Zastosowanie specjalnych profili aluminiowych czyni konstrukcję lekką, poręczną w transporcie i jednocześnie wytrzymałą. Z kolei czterokrotne zaprasowywane mocowanie szczebli do dźwigarów zapewnia wysoką sztywność skrętną.

Bezpieczeństwo pracy

Praca na drabinie charakteryzuje się większym ryzykiem wypadku, niż wykonywanie tych samych czynności bezpośrednio na ziemi. Na szczeblach można się poślizgnąć lub cała konstrukcja może upaść przez utratę równowagi samej drabiny. Dlatego aluminiowe drabiny wielofunkcyjne Würth Polska wyposażone są w antypoślizgowe ryflowane szczeble. Co więcej ryflowanie w drabinach wysuwanych typu 3×8 i 3×10 jest obustronne, więc szczeble zachowują swoje właściwości przy położeniu dowolnym końcem w podłożu. Faktura stopni pozwala na bezpieczne wchodzenie w mokrych lub zanieczyszczonych butach.

fot. Würth Polska

Z kolei stabilność samej drabiny i zachowanie jej rozstawienia zapewniają przykręcone sztywne pręty oraz taśma poliestrowa. Podwójne zabezpieczenie rozstawu drabiny pozwala jej zachować stabilność, nawet gdy przypadkowo drabina na chwilę się zachwieje.

~kafal