Kompaktowe i poręczne

Kompaktowe i poręczne

Pierwsze akumulatorowe szlifierki mimośrodowe firmy Bosch dla profesjonalistów zostały stworzone do prac wykończeniowych, przy których przewód stanowi jedynie uciążliwą przeszkodę.

GEX 12V-125 Professional to pierwsza akumulatorowa szlifierka mimośrodowa 12V w segmencie profesjonalnym, która dołącza do całej gamy kompaktowych elektronarzędzi Bosch Professional do obróbki drewna, takich jak wyrzynarki, frezarki krawędzi i wkrętarki FlexiClick. Przyda się każdemu profesjonaliście, który pracuje głównie w pionie lub na powierzchniach nad głową.
Z kolei GEX 18V-125 Professional z systemu 18V jest idealna do większych, poziomych powierzchni. Wydajne silniki bezszczotkowe sprawiają, że oba narzędzia wykazują się niebywałą skutecznością. Ich konstrukcja łączy w sobie najlepsze cechy dotychczasowych narzędzi pneumatycznych, czyli wygodne oparcie dłoni z przodu i smukły uchwyt blisko przedmiotu obrabianego. GEX 12V-125 Professional i GEX 18V-125 Professional można łatwo obsługiwać nawet jedną ręką, a ich bliskość do przedmiotu obrabianego zapewnia optymalną kontrolę narzędzia.

Szlifierki mimośrodowe GEX 12V-125 Professional i GEX 18V-125 Professional są już dostępne u Partnerów Handlowych Bosch Professional. fot. Bosch

Profesjonaliści mogą używać szlifierek mimośrodowych do różnych zadań, od szlifowania zgrubnego, po precyzyjne wykończenie. Narzędzia sprawdzają się w tradycyjnych zastosowaniach do drewna, a także do szlifowania podczas budowy na sucho lub podczas malowania. Z łatwością można również wykonać nimi naprawy lakiernicze w samochodach. Żądaną prędkość można ustawić intuicyjnie za pomocą pokrętła regulacyjnego. W zależności od materiału i powierzchni dostępne są również różne talerze szlifierskie, np. miękkie do szlifowania powierzchni wklęsłych lub wypukłych. Do wydajnego szlifowania dużych płaskich powierzchni drewnianych zalecany jest twardy talerz szlifierski. Asortyment osprzętu Bosch obejmuje również odpowiednie papiery ścierne, m.in. C470 Best for Wood and Paint do drewna i powierzchni lakierowanych. Bez względu na szlifowany materiał można pracować bezpyłowo dzięki workowi, który znajduje się w zestawie z obiema szlifierkami i który można podłączyć do tego samego adaptera co odkurzacz. Dzięki funkcji Click & Clean narzędzie można również podłączyć do urządzenia odsysającego, np. do odkurzacza do pracy na mokro i na sucho, takiego jak akumulatorowy GAS 18V-10 L Professional.

Szlifierki mimośrodowe mogą być zasilane wszystkimi akumulatorami, odpowiednio z systemu 12 V lub 18 V. Bosch Professional zapewnia kompatybilność z nowymi i istniejącymi elektronarzędziami i ładowarkami w odpowiedniej klasie napięcia. Aby zapewnić wydajną pracę, Bosch Professional zaleca do szlifierki GEX 18V-125 akumulator ProCore18V o pojemności 4,0 Ah, który zapewnia szlifierce mimośrodowej około jedną godzinę pracy z dużym obciążeniem. Dzięki wskaźnikowi stanu baterii w dowolnym momencie można sprawdzić, ile energii jest jeszcze do dyspozycji. Do kompaktowego 12V GEX 12V-125 Professional Bosch zaleca akumulator 3,0 Ah. Wskaźnik poziomu naładowania znajduje się na narzędziu. 

~artykuł promocyjny