Koronawirus zmienia termin targów Domotex

Koronawirus zmienia termin targów Domotex

Z uwagi na rosnącą na całym świecie liczbę zachorowań na COVID-19 organizator targów Domotex w Hanowerze podjął decyzję o przełożeniu imprezy ze stycznia na termin 20-22 maja przyszłego roku.

Tradycyjnie i w 2021 roku kalendarz imprez targowych miały otworzyć targi pokryć podłogowych Domotex odbywające się co roku, na początku stycznia w Hanowerze.

Jednak, jak na koniec sierpnia poinformował organizator imprezy – Deutsche Messe AG – z uwagi na doniesienia o wzroście światowych zachorowań na COVID-19 i tym samym zwiększone ryzyko zarażenia się koronawirusem na masowych imprezach oraz obowiązujące w wielu krajach restrykcyjne zasady dotyczące podróżowania i odbywania kwarantanny, podjęto decyzję o przełożeniu terminu targów. Tak więc Domotex 2021 nie odbędzie się w planowanym terminie 15-18 stycznia, ale w dniach od 20-22 maja.

– Domotex jest wydarzeniem międzynarodowym – w tegorocznej edycji przeszło 80 proc. wystawców i 70 proc. odwiedzających gości pochodziła z zagranicy więc wszystkie doniesienia dotyczące sytuacji związanej z obecną pandemią musimy brać pod uwagę z myślą o bezpieczeństwie wystawców i gości targów – mówi Andreas Gruchow, członek zarządu Deutsche Messe AG.  – I choć obecnie 2/3 powierzchni wystawienniczej czyli około 62 tys. m2 na przyszłoroczną edycję Domotexu mamy już zarezerwowaną, to jednak z uwagi na liczne prośby od klientów, wystawców i odwiedzających, którzy zaniepokojeni są koronawirusem COVID-19, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie targów w późniejszym terminie. Opinie przedstawicieli branży dotyczące przełożenia targów są pozytywne i utwierdzają nas w przekonaniu, że podjęliśmy dobrą decyzję chcąc zorganizować Domotex 2021 na najwyższym poziomie i móc zapewnić tak wysoką frekwencję gości i wystawców z całego świata jak do tej pory. Domotex oprócz bogatej i zawsze efektowniej prezentacji dywanów, paneli i wielu innych pokryć podłogowych, oferuje także dużą przestrzeń dla producentów podłóg drewnianych. W minionych edycjach imprezy wzięli w niej udział renomowani producenci z Polski jak m.in. Jawor-Parkiet, Łąccy-Kołczygłowy, Wytwórnia Parkietów Dąbex, Nela-One czy Mazurska Deska.  

~kor