Mniejsze opory przy cięciu

Mniejsze opory przy cięciu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży stolarskiej marka Högert Technik wprowadziła do swojego portfolio nowe tarcze pilarskie. Dedykowane są one do cięcia różnego rodzaju materiałów wykonanych z drewna litego, jak i materiałów drewnopochodnych, takich jak płyty OSB, wiórowe i pilśniowe oraz sklejki. Znajdą zastosowanie podczas prac stolarskich remontowo – budowlanych oraz wykończeniowych.

Tarcze pilarskie przeznaczone są, w zależności od wymiaru tarczy, do pracy z ręcznymi oraz akumulatorowymi pilarkami tarczowymi i ukośnicami. Dzięki niewielkiej szerokości rzazu stawiają mniejsze opory przy cięciu. Charakteryzują się dużą odpornością na temperaturę i odkształcenia. Tarcze pilarskie wykonane zostały ze stopu stali manganowej Mn65, co zapewnia ich maksymalną trwałość.

Dostępne są w następujących rozmiarach: 160 mm, 165 mm, 185 mm, 190 mm, 216 mm, 250 mm oraz 255 mm i oznaczone zostały indeksami od HT6D773 do HT6D790. Każdy rozmiar tarczy oferowany jest z różną ilością zębów tnących dla szybkiego lub precyzyjnego cięcia. Maksymalne obroty wynoszą od 5900 RPM do 9500 RPM, natomiast średnica otworu mocującego to 30 mm.

W zestawie znajdują się pierścienie redukcyjne: 25, 20 i 16 mm, umożliwiające użycie w większości pilarek dostępnych na rynku.

Fot. Högert Technik

Tarcze pilarskie gwarantują cięcie bez wyszczerbień, dzięki zastosowanemu rodzajowi zęba ATB (Alternate Top Bevel). Oznacza to, że zęby tarczy są frezowane u góry, przy czym każdy w przeciwnym kierunku do poprzedniego. Im większa liczba zębów tym gładsze cięcie. Hartowany korpus tarczy zapewnia mniejsze nagrzewanie się i odkształcanie.

Zwiększona trwałość krawędzi tnącej oraz doskonałe dopasowanie optymalnej szybkości cięcia wpływają na trwałość tarcz i zapewniają ich długotrwałe użytkowanie.

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowców tarcze pilarskie doskonale nadają się do profesjonalnego użytku.

Tarcze pilarskie Högert Technik dostępne są w sprzedaży u dystrybutorów marki na terenie całego kraju oraz w sprzedaży online. Lista dystrybutorów znajduje się na stronie www.hoegert.com

~artykuł promocyjny