Moc jak z gniazdka

Moc jak z gniazdka

Nowa SYS-PowerStation Festool zapewnia niezależność od gniazdka, więc nieprzyjemne niespodzianki lub przerwy w pracy z powodu wyłączenia prądu będą należały do przeszłości.

Nie zawsze wykonawca parkietu ma na etapie realizacji nowej inwestycji dostęp do zasilania elektrycznego. Rozwiązaniem są więc narzędzia akumulatorowe albo generatory spalinowe, których stosowanie wiąże się z hałasem i spalinami szkodliwymi dla zdrowia i środowiska. Festool znalazł na to lepsze rozwiązanie, wprowadzając do swojej oferty przenośny magazyn energii, zapewniający wykonawcy usług zasilanie o stabilnym napięciu 230 V.

Można zawsze pracować

Tym rozwiązaniem jest systainer SYS-PowerStation Festool o maksymalnej energii elektrycznej 1 500 watogodzin, o mocy ciągłej 3 680 watów i mocy szczytowej do 11 000 watów. Ukośnicą przesuwną Kapex KS 60 z odkurzaczem mobilnym można wykonać 560 cięć poprzecznych przy układaniu parkietu, a za pomocą szlifierki przegubowej Planex zasilanej sieciowo z dołączonym odkurzaczem mobilnym można oszlifować 200 m2 powierzchni.

Można pracować kiedy się chce, gdzie się chce i przy użyciu dowolnej maszyny zasilanej z sieci. SYS-PowerStation oznacza bowiem koniec uciążliwego przeciągania kabli i wyszukiwania gniazdek, bo zawsze dostarcza zasilanie, gdy jest się poza warsztatem.

Każdy rzemieślnik wie, że elektronarzędzia zasilane z sieci są bardziej elastyczne i mobilne. Nowa SYS-PowerStation jest również kompaktowa i mobilna. Zmagazynowanie do 1 500 watogodzin energii odpowiada energii 20 akumulatorów. Jest to wystarczająca ilość energii na cały dzień pracy, zapewniająca całkowitą niezależność od klasycznych źródeł energii, takich jak gniazdka, rozdzielnice budowlane czy generatory. SYS-PowerStation może być bez problemu użytkowana w pomieszczeniach.

Narzędzia sieciowe zasilane z akumulatora

– SYS-PowerStation zamienia każde urządzenie zasilane z sieci w urządzenie akumulatorowe – mówi Volker Kaupp, menedżer produktu w Grupie Festool. –Dzięki niej nawet maszyny o dużym zapotrzebowaniu na energię, takie jak duża pilarka stolarska, mogą być niezawodnie użytkowane mobilnie. Do tego dochodzi stosunkowo niska waga: zaledwie 16 kg; jest to zaledwie 50 do 70 proc. wagi porównywalnych zasobników energii. Ten przenośny zasobnik energii jest umieszczony w niezwykle kompaktowym Systainerze3, a także jest zabezpieczony przed rozpryskami wody, co pozwala na użytkowanie na placach budowy.

Parametry SYS-PowerStation zapewniają moc wystarczającą dla wszystkich narzędzi zasilanych z sieci. Połączenie wysokiej mocy i dużej ilości energii, a także kompaktowości i stosunkowo niskiej wagi jest unikalne na skalę światową. SYS-PowerStation jest nie tylko kompatybilna ze wszystkimi przewodowymi elektronarzędziami Festool, lecz także może zasilać wszystkie sieciowe elektronarzędzia innych producentów. Obsługuje je bez utraty mocy – tak jak normalne gniazdo 230 V. Czas do pełnego naładowania akumulatora litowo-jonowego wynosi zazwyczaj 3,5 godziny. Inteligentny system zarządzania ładowaniem wybiera strategię ładowania w zależności od aktualnej temperatury ogniwa. Pozwala to na maksymalne skrócenie czasu ładowania i jednocześnie chroni ogniwa akumulatora.

Nawet port USB

Obsługa jest prosta i przejrzysta. Mobilne gniazdko jest wygodnie umieszczone z przodu obudowy Systainera3. Centralnym punktem mobilnego gniazda zasilania jest ergonomiczny i centralnie umieszczony włącznik/wyłącznik oraz przyłącze zasilania dla wszystkich narzędzi zasilanych z sieci, które nie wymagają uziemionego źródła zasilania.

Aktualny stan naładowania można w każdej chwili łatwo odczytać z wbudowanego z przodu wskaźnika LED. Wewnątrz systainera znajduje się również dodatkowy włącznik/wyłącznik, który zapobiega przypadkowemu włączeniu podczas transportu. Z przodu, w łatwo dostępnym miejscu, znajduje się również port USB C. Można go wykorzystywać do szybkiego ładowania urządzeń przenośnych, takich jak tablety czy smartfony. Oczywiście SYS-PowerStation, która będzie dostępna w sprzedaży od maja 2021 r., będzie również w pełni chroniona przez serwis Festool; włącznie z bezpłatną kompleksową naprawą przez pierwsze trzy lata.

~uf