N-POL nie kopiuje, tylko tworzy

N-POL nie kopiuje, tylko tworzy

Nagrodzony Złotym Medalem targów Drema zestaw frezów „V3D-XB” jest najnowszą gamą produktów N-POL cutting tools®, która umożliwia produkcję oryginalnych paneli i frontów 3D. 

Trzeci rok z rzędu Złoty Medal targów Drema dla produktów firmy N-POL dowodzi nie tylko nieustannego rozwoju polskiego producenta, ale przede wszystkim faktu, że nowe koncepcje idealnie trafiają w potrzeby branży i z tychże również wynikają.

– Pomysły, badanie rynku, potrzeby dużych, małych i średnich zakładów przemysłowych to jest główny czynnik, który podsuwa nam pomysły – mówi Krzysztof Noga, właściciel firmy N-POL. – My nie kopiujemy, my tworzymy. To, co pokazaliśmy w tym roku na Dremie, spotkało się z niesamowitym zainteresowaniem klientów. Już mają nowe pomysły, sugerują, co można by dodatkowo dołożyć do tego.

Mowa o zestawie frezów „V3D-XB”, który pokrywa zapotrzebowanie na frezy do obrabiarek CNC, którymi można wykonać najbardziej poszukiwane wzory paneli ściennych czy frontów kuchennych 3D.

– Do tej pory nie było na rynku gotowych narzędzi do tego typu operacji – mówi właściciel N-POL. – Produkt, który zaczęliśmy opracowywać przed dwoma miesiącami, powstał z pojedynczych produktów, których klienci poszukiwali. Postanowiliśmy wprowadzić właśnie skatalogowane rozwiązanie i pełny system, który daje zakładom możliwość uzyskania bardzo indywidualnego wzoru frontu czy panelu. W tym momencie klienci otrzymali cały pakiet gotowych produktów do wyboru, z różnymi średnicami, różnymi wzorami. Jest to skatalogowane i klient widzi, co i jak może zamówić. Oddaliśmy narzędzie, ale koncepcje i pomysły są już w rękach stolarzy i zakładów.

Na Dremie prezentowano zestaw składający się z sześciu wzorów, które klient może sobie wybrać w zależności od zapotrzebowania produkcji. W każdym z tych wzorów można równocześnie wybrać różne średnice narzędzi. 

– Nasze hasło „Ogranicza nas tylko wyobraźnia” oznacza niemal nieograniczone możliwości dobierania, komponowania z innymi produktami, tworzenia wzorów – zapewnia Krzysztof Noga. – Póki co dostępnych jest sześć wzorów, ale już opracowujemy kolejne. Po targach dojdą dwa nowe wzory, które również wynikły z rozmów z klientami.

Opracowane wzory frezów są tak dostosowane do potrzeb rynku, aby producenci paneli 3D ograniczali do minimum ilość operacji na maszynie. Frezy profilowe są oferowane w dwóch wersjach. Pierwsza posiada przy wyjściu z materiału mały promień na ostrzu, co pozwala za jednym frezowaniem delikatnie złamać krawędź MDF, aby podczas lakierowania uzyskać lepszą jakość warstwy lakieru. Druga wersja to taki sam profil, ale bez promienia na wyjściu z materiału. W tej wersji można dowolnie regulować głębokość frezowania.

W porównaniu do produkowanych na zamówienie frezów z PCD, klient otrzymuje gotowy zestaw frezów, zamykający praktycznie całą paletę możliwości wzorów, co nie oznacza, że nie można dokonać modyfikacji pod indywidualne potrzeby klienta. Zestaw jest kilkukrotnie tańszy niż pojedyncze zamawiane frezy z PCD, ale również narzędzia to profesjonalne frezy do każdych warunków frezowania. Każdy z tych frezów w zestawie może być wielokrotnie ostrzony, co przekłada się na ich ekonomię użytkowania.   Na pytanie, czy i nad czym teraz będą pracować, właściciel firmy N-POL odpowiada, że nowe pomysły już się rodzą. Dlatego nie można wykluczyć, że i przyszłoroczne targi Drema będą dla polskiego producenta wyjątkowym wydarzeniem. Szczególnie, że firma w przyszłym roku obchodzić będzie 30-lecie swej działalności i z pewnością na tę okazję przygotuje niejedną niespodziankę dla swoich klientów.  

~Małgorzata Gackowska