Na Dremie wyprodukują meble dla dzieci z domów dziecka na Ukrainie 

Na Dremie wyprodukują meble dla dzieci z domów dziecka na Ukrainie 

Fabryka Mebli na Żywo powraca po dwuletniej przerwie. Jedna z najbardziej widowiskowych przestrzeni na Międzynarodowych Targach Maszyn, Narzędzi i Komponentów DREMA znów będzie działała z myślą o potrzebujących. W tym roku cel mógł być tylko jeden.

Fabryka Mebli na Żywo: DREMA DZIECIOM to poligon umiejętności praktycznych dla studentów, ale przede wszystkim szlachetny cel – mówi dr inż. Krzysztof Wiaderek, koordynator projektu z ramienia Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W 2022 roku pokazowa fabryka będzie działała pod hasłem „DREMA DZIECIOM dla Ukrainy”. Meble wyprodukowane podczas czterech dni targów DREMA trafią do Lwowskiego Centrum Rehabilitacji i Edukacji DREAM, w którym przebywają obecnie dzieci z Domów Dziecka w Ługańsku i Doniecku.

Plan produkcyjny zakłada wytworzenie trzydziestu zestawów mebli do pokoju dziecięcego. W skład zestawu wejdą:

• łóżko z materacem,
• szafa garderobiano-bieliźniana,
• półki ścienne.

Będzie więc można zobaczyć na żywo procesy: obróbki płyt meblowych, oklejania wąskich płaszczyzn, uszlachetniania powierzchni elementów drewnianych, montażu, segregacji okuć i pakowania podzespołów.

Ze względu na to, że meble wyprodukowane w czasie DREMY pojadą od razu na Ukrainę, planujemy produkcję i paczkowanie podzespołów i elementów – tłumaczy Wiaderek.

Fabryka Mebli na Żywo to charytatywna strona Targów DREMA. Podobnie jak w ubiegłych latach deklarujemy pełną otwartość na potrzeby firm i organizacji, które dołączą do akcji DREMA DZIECIOM dla Ukrainy – zapewnia Andrzej Półrolniczak, dyrektor Targów DREMA.

Organizatorzy zapraszają do współpracy partnerów, którzy mogą wesprzeć akcję w zakresie nowych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, zarządzania czy organizacji i utrzymania produkcji. Fabryka Mebli na Żywo to wspólny projekt Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, kadry, studentek i studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupy MTP.

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach od 13 do 16 września 2022 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

~ źródło: Targi DREMA