Najlepsze narzędzie tnące dla traków

Najlepsze narzędzie tnące dla traków

Jak wykorzystuje się najnowsze rozwiązania technologiczne i nowoczesny park maszynowy do produkcji brzeszczotów w zakładzie produkcyjnym Wood-Mizer w Kole? 

Brzeszczoty firmy Wood-Mizer stosowane są w trakach taśmowych w niemal każdym zakątku świata, od Europy i Azji, aż po Afrykę i obie Ameryki. Te doskonałe narzędzia tnące są w stanie przeciąć każdy rodzaj drewna, zarówno twarde drewno tropikalne, jak i miękkie, pochodzące z Europy.

Wood-Mizer jest światowym liderem na rynku maszyn do obróbki drewna. W Europie firma działa już od ponad 30 lat, a nazwa Wood-Mizer kojarzona jest z wysokiej jakości trakami taśmowymi. W sercu każdej takiej maszyny znajduje się brzeszczot, bez którego nie byłoby możliwe przekształcenie kłód w cenny materiał do budowy mebli, tarasu lub uroczej chatki z drewna.   

Brzeszczoty w 100 kombinacjach  

Wood-Mizer oferuje brzeszczoty w ponad 100 kombinacjach, opartych na różnych profilach, rozwarciu zębów i rodzaju stali. Dzięki tak zróżnicowanej charakterystyce, możliwe jest dobranie brzeszczotu w taki sposób, aby idealnie odzwierciedlał wymagania użytkownika.

Brzeszczoty z logo Wood-Mizer są produkowane pod nadzorem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry, z najwyższej jakości stali, dostarczanej przez wiodących europejskich producentów i korzystając z najbardziej zaawansowanych narzędzi i maszyn. Zakłady produkcyjne, w których wytwarzane są brzeszczoty Wood-Mizer, zlokalizowane są w Kole, w samym środku Europy.    

Wszystkie brzeszczoty Wood-Mizer przechodzą na każdym etapie produkcji surową kontrolę jakości, zanim zostaną zakwalifikowane do wysyłki. Poprawność procesu produkcji brzeszczotów w zakładzie produkcyjnym Wood-Mizer Europe potwierdza uzyskany w 2003 r. i nadal odnawiany certyfikat ISO 9001:2015.

Produkcja brzeszczotów Wood-Mizer odbywa się w fabryce w Kole.

Badanie jakości stali  

Nad całością procesu produkcyjnego czuwa system komputerowy i nowoczesne, wewnętrzne laboratorium, w którym przeprowadzane są badania weryfikujące jakość stali używanej do produkcji. Materiał, który nie jest akceptowany na tym etapie kontroli, odsyłany jest do dostawcy i nie uczestniczy w kolejnym etapie produkcji. Dzięki znakowaniu każdego brzeszczotu Wood-Mizer, można szybko ustalić, jaki surowiec został użyty do produkcji, datę produkcji brzeszczotu i osobę odpowiedzialną za kontrolę jego jakości.   

Na każdym etapie obróbki Wood-Mizer wykorzystuje najbardziej zaawansowane narzędzia i maszyny do produkcji brzeszczotów. Tylko przebadane surowce trafiają do działu przygotowania produkcji i są następnie obrabiane na wysokowydajnych i specjalistycznych maszynach, które są w stanie pracować bez przerwy i wytworzyć produkt najwyższej jakości.

Na każdym etapie obróbki Wood-Mizer wykorzystuje najbardziej zaawansowane narzędzia i maszyny do produkcji brzeszczotów.

Hartowanie indukcyjne zębów  

W kolejnym etapie produkcji niektóre rodzaje brzeszczotów przechodzą proces hartowania indukcyjnego zębów. W rezultacie, zęby brzeszczotu utwardzają się, a to oznacza, że brzeszczot nie będzie wymagał częstego ostrzenia, natomiast będzie bardziej odporny na ścieranie i na pracę z wyższą precyzją. Jest to ważne, szczególnie podczas przecierania twardych gatunków drewna. Kontrola jakości na tym etapie produkcji polega na sprawdzeniu, czy uzyskana twardość zębów odpowiada przyjętym standardom.  

Tworzenie profilu brzeszczotu

Jest to etap, w którym brzeszczot trafia na stanowisko ostrzenia, rozwierania i cięcia na długość. W zależności od zlecenia klienta, materiał jest cięty na odcinki o wymaganej długości. W celu nadania brzeszczotom odpowiednich parametrów, niezbędne jest ostrzenie i rozwieranie zębów, ponieważ tylko wówczas brzeszczot będzie mógł przez długi czas wydajnie przecinać drewno. Po tym etapie produkcji, operatorzy linii wykonują serię kolejnych testów jakościowych.

Wood-Mizer oferuje brzeszczoty w ponad 100 kombinacjach.

Zgrzewanie i szlifowanie

Maszyny używane do zgrzewania i szlifowania są bardzo specjalistyczne i zaawansowane technologicznie. To właśnie dzięki takim narzędziom i specjalistycznej wiedzy, Wood-Mizer jest w stanie wytworzyć bardzo mocny i stabilny oraz starannie wykonany i niezawodny zgrzew, który jest znakiem rozpoznawczym brzeszczotów Wood-Mizer i cechą, za którą użytkownicy traków taśmowych na całym świecie bardzo je cenią. Odpowiednio zgrzane brzeszczoty są szlifowane, tak aby zapewnić płynną i równą pracę brzeszczotu w różnych gatunkach drewna.

Pakowanie i wysyłka  

Tylko brzeszczoty, które z powodzeniem przeszły wszystkie surowe kontrole jakości, kwalifikowane są do wysyłki do klientów. Trafiają do firmowych opakowań z logo Wood-Mizer i otrzymują etykietę z pełną informacją o produkcie. Podany jest rodzaj brzeszczotu, jego szerokość i długość, rodzaj materiału, profil, numer partii surowca, data produkcji i kod QR. Umieszczenie tych informacji na opakowaniu umożliwia ewentualną identyfikację produktu i szybkie ustalenie, kiedy brzeszczot został wyprodukowany, kto sprawdzał jego jakość i z jakiego surowca został wyprodukowany.    

Operatorzy traków taśmowych na całym świecie potwierdzili już wielokrotnie, że tylko oryginalne brzeszczoty Wood-Mizer mogą zapewnić wysoką jakość cięcia i długą żywotność po bardzo korzystnej cenie. Zatem jeśli przetwórca drewna ceni sobie profesjonalizm i bezpieczeństwo pracy, powinien wybrać oryginalne brzeszczoty firmy Wood-Mizer! 

Maszyny używane do zgrzewania i szlifowania są bardzo specjalistyczne i zaawansowane technologicznie.

Prezentacje LIVE „Jak poprawić wydajność brzeszczotów?”

Nasi specjaliści z działów Obsługi Klienta, Produkcji Brzeszczotów i Marketingu przygotowali serię filmów, w których w ciekawy i praktyczny sposób wyjaśniają, jak ostrzyć i rozwierać zęby brzeszczotów, prezentują odpowiedni sprzęt i akcesoria oraz doradzają, jak najlepiej dobrać typ brzeszczotu do operacji przecierania. Zapraszamy Państwa do udziału w trzyczęściowym cyklu prezentacji na temat ostrzenia, rozwierania i doboru brzeszczotów oraz do zapoznania się z filmami, które są już dostępne na oficjalnym kanale Wood-Mizer YouTube i na Facebooku. Zachęcamy również do przesłania nam pytań i komentarzy, na które chętnie odpowiemy.

Ostrzarki – https://youtu.be/Y4_oBDoZbLQ

Rozwieraki – https://youtu.be/9RTSPRGjICk

Brzeszczoty – https://youtu.be/t2AO9N0qICo

Artykuł promocyjny