Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna

Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna

Woodentino to młoda firma, która od niedawna zajmuje się wytwarzaniem mebli. Wszystkie powstają z drewna litego pozyskiwanego z Kaszub.

Kaszubskie lasy i bliski kontakt z naturą zainspirowały właścicieli firmy Woodentino do tworzenia mebli z drewna, które wyróżniają się oryginalnym i każdorazowo innym wzornictwem. W ofercie tej młodej, polskiej marki znajdują się różnorodne modele mebli, począwszy od stołów i stolików kawowych, przez biurka, aż po inne przedmioty, jak lustra czy lampy. Dziś dla właścicieli to nie tylko pomysł na biznes, ale i sposób na życie.

– Ponad 15 lat pracowałem w bankowości i nie wyobrażałem sobie innej profesji – mówi Tomasz Kołnierzak, właściciel Woodentino. – Nieoczekiwanie pierwszy lockdown, który spędziliśmy na kaszubskiej wsi, odkrył moje nowe zainteresowanie. Okoliczne lasy i bliski kontakt z naturą zainspirowały mnie do stworzenia pierwszych mebli z drewna.

Fot. Woodentino

Początkowo, jak to bywa w przypadku tego typu asortymentu, meble wytwarzane na Kaszubach były robione na własny użytek. Szybko jednak okazało się, że przypadły do gustu innym i zaczęły spływać zamówienia.

– Obecnie moja pasja przerodziła się w sposób na biznes – dodaje Tomasz Kołnierzak. – Praca z drewnem jest nie tylko bardzo relaksująca, ale również daje mi dużo satysfakcji. Szczególnie doceniam chwile, kiedy otrzymuję informację zwrotną od naszych klientów, że dostarczony mebel bardzo im się podoba.

Fot. Woodentino

Dostępne w asortymencie meble tworzą gustowną oraz stylową przestrzeń. Do produkcji używane są najszlachetniejsze gatunki drzew pozyskiwanych wyłącznie z Kaszub. Każdy produkt jest niepowtarzalny ze względu na unikalną strukturę drewna. Ideą marki Woodentino jest pokazywanie w wyrobach wszystkich cech drewna związanych z jego historią i pozyskaniem. Stoły z drewna litego to również gwarancja, że będą służyć przez wiele lat, a ich wygląd stale będzie nienaganny.

Fot. Woodentino

– Tworzymy nowoczesne meble do domu z wysokiej jakości materiału i staramy się spełnić wszelkie oczekiwania naszych klientów – zapewnia właściciel Woodentino. – W swoim asortymencie posiadamy m.in.: pieńki, lampy ozdobne, stoliki kawowe, biurka, konsole, ławki. Nasze produkty zyskały już uznanie u klientów z całego kraju, współpracujemy z wieloma pracowniami projektowymi. Cechuje nas najwyższa jakość oraz nieszablonowe podejście do klienta. W praktyce wygląda to tak, że po otrzymaniu zamówienia za każdym razem właściciel firmy Woodentino kontaktuje się z klientem w celu szczegółowego uzgodnienia, jak dany mebel ma wyglądać. Na życzenie klienta można dokonywać drobnych zmian w meblach drewnianych, które nie wpływają w żadnym wypadku na ich cenę. Jest to na przykład kwestia wykończenia blatu, czy wysokość oraz kolor nóg. Każdy z drewnianych mebli kaszubskiej firmy jest jedyny w swoim rodzaju – dzieje się tak ze względu na niepowtarzalną strukturę drewna, którego używa się do jego wykonania.

~Małgorzata Gackowska