Obniżenie kosztów produkcji drzwi nawet o połowę

Obniżenie kosztów produkcji drzwi nawet o połowę

Zestawy głowic „Door Tools Light” ułatwiają produkcję elementów drzwiowych oraz obniżają jej koszty do minimum, nie wpływając negatywnie na jakość i różnorodność wykonywanych produktów.  

Oferta handlowa firmy Frezwid wzbogaciła się ostatnio o uniwersalne zestawy narzędzi do produkcji drzwi. Podobnie jak w przypadku rozwiązań opracowanych wcześniej przez Frezwid, a przeznaczonych do produkcji okien, głowice „Door Tools Light” pozwalają także na uproszczenie procesu obróbki elementów drzwiowych.

To uniwersalne rozwiązanie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i pozwala zawęzić cały proces produkcji do zestawu kilku głowic, w których w odpowiedni sposób skonfigurowane segmenty umożliwiają wykonanie większości profili skrzydła i ościeżnicy drzwi.

Ekonomia i jakość

Rozwiązania zestawu głowic „Door Tools Light” ułatwiają produkcję oraz obniżają jej koszty do minimum, nie wpływając negatywnie na jakość i różnorodność wykonywanych produktów. Zastosowanie wymiennych płytek ogranicza również przestoje technologiczne. W tym przypadku głowice i pełen serwis narzędzi zostawiają konkurencję z tyłu, obniżając koszty nawet o połowę w stosunku do najdroższych rozwiązań.

– Elementy eksploatacyjne, jakimi są wymienne płytki, dostarczamy w terminie do 7 dni – mówi Mariusz Gibek z firmy Frezwid. – Niski koszt wymiany ostrzy jest bardzo istotny dla naszych klientów. Do wytworzenia narzędzi stosujemy najlepsze materiały z Niemiec i Szwajcarii, a nasze frezy wykonujemy na wysokiej klasy nowoczesnych maszynach sterowanych numerycznie.

Dopasowanie do oczekiwań klienta

Podczas projektowania narzędzi, brane są pod uwagę takie czynniki, jak: rodzaj maszyny, kolejność obróbki, rodzaj obrabianego materiału oraz indywidualne cechy profili stolarki produkowanych przez odbiorcę. Narzędzia są przejrzyście i czytelnie oznaczone, co wpływa na szybkie przezbrajanie maszyny, bez czasochłonnych i kosztownych przestojów w pracy. Jeśli dodamy do tego indywidualny dobór rodzaju węglika, w zależności od obrabianego materiału, to otrzymujemy kompleksowe rozwiązanie dla produkcji.

Zestaw głowic „Door Tools Light” przeznaczony jest przede wszystkim dla małych i średnich firm. Warto przy tym wspomnieć, że znalazły już one odbiorców w Polsce, którzy potwierdzili, że pomogły im one osiągnąć cel, jakim jest zminimalizowanie kosztów oraz uproszczenie procesu produkcyjnego, z zachowaniem wysokiego poziomu jakości produktu końcowego. We wdrożeniu zestawu głowic „Door Tools Light” w zakładzie klienta firma Frezwid oferuje pomoc i doradztwo na każdym etapie pracy.

~Tomasz Bogacki