Płyta budowlana PremiumBoard MFP P5

Płyta budowlana PremiumBoard MFP P5

Płyta wiórowa budowlana konstrukcyjna PremiumBoard MFP P5 to specjalistyczna płyta drewnopochodna. Dzięki swojemu bardzo wysokiemu zaawansowaniu technologicznemu posiada bardzo dobre parametry wytrzymałościowe, które umożliwiają jej użycie zarówno  do prac konstrukcyjnych, jak i wykończeniowych.

Wybór odpowiednich materiałów budowlanych ma niebagatelne znaczenie przy wznoszeniu budynku. Liczy się nie tylko jakość i cena wybranego produktu, ale również wielofunkcyjność, która pozwala jeden rodzaj materiału zastosować w wielu różnych obszarach. Dlatego właśnie płyta budowlana PremiumBoard MFP P5 znacząco wyróżnia się na tle innych materiałów drewnopochodnych dostępnych na rynku. Jej widoczną przewagą jest przede wszystkim duża wytrzymałość oraz różnorodność zastosowań. To nie tylko materiał do budowy domu, sprawdzi się również na praktycznie wszystkich etapach jego wykończenia.

Niezwykłe właściwości

Zaawansowana technologicznie płyta budowlana PremiumBoard MFP P5 posiada wiele zalet, posiada bardzo dobre parametry wytrzymałości na zginanie oraz rozciąganie poprzeczne. Wszystko za sprawą nieregularnie rozproszonym wiórom, które wewnątrz płyty zespojone zostały mocnym klejem na bazie żywicy melaminowej. Płyta budowlana PremiumBoard MFP P5 posiada również dużą plastyczność, wytrzymałość na obciążenia w obu kierunkach, a co więcej jest to płyta wilgocioodporna. Współczynnik spęcznienia dla płyty budowlanej PremiumBoard MFP P5 wynosi jedynie 10%, co czyni ją idealnym materiałem do wnętrz o podwyższonej wilgotności tj. baseny, łazienki, ale sprawdzi się również w produkcji mebli łazienkowych. Paroprzepuszczalne właściwości sprawiają też, że pomieszczenia wykończone przy użyciu płyty budowlanej PremiumBoard MFP P5 nie będą narażone na grzyby oraz wilgoć.

Kolejną, bardzo istotną z zalet jest wysoka odporność na ogień. To płyta z segmentu produktów trudno zapalnych, co sprawia, że doskonale sprawdza się jako materiał budowlany, spełniając wymogi związane z ochroną przeciwpożarową.

Wiele zastosowań

Szerokie możliwości zastosowania płyty budowalnej PremiumBoard MFP P5 sprawiają, że jest to materiał idealny w budownictwie oraz wszelkiego rodzaju pracach wykończeniowych. Najczęściej stosowana jest do poszyć dachowych, budowy szalunków, ale również jako materiał do pokryć stropu czy ścian działowych. Doskonale sprawdzi się także w budownictwie ekologicznym – posiada ważne certyfikaty tj. FSC, świadczący o odpowiedzialnej i przyjaznej środowisku gospodarce leśnej, umożliwiającej pozyskiwanie drewna przy jednoczesnym poszanowaniu bogactw leśnych i zachowaniu ich żywotności. Jak również certyfikat PEFC, świadczący o pozyskaniu drewna z kontrolowanych źródeł. Wielokierunkowa wytrzymałość płyty budowlanej PremiumBoard MFP P5 znacznie ogranicza również ilość odpadów w zakresie wykorzystania materiałów budowlanych, co także ma znaczący wpływ na nasze środowisko.


Wysoka dokładność wykonania gwarantuje optymalne dopasowanie oraz proste i wytrzymałe ułożenie płyt.
fot. Pfleiderer

Nie tylko na budowę

Płytę budowlaną PremiumBoard MFP P5 można wykorzystywać na wiele sposobów. To materiał, który sprawdzi się również w meblarstwie. Łatwa i nieskomplikowana obróbka pozwoli na sprawne wykonywanie nawet najbardziej wyszukanych rodzajów większej zabudowy meblowej czy niezależnych elementów jak np. półki, stoły, stoliki kawowe, donice itp. Naturalna kolorystyka z widoczną wiórową mozaiką na powierzchni płyty, sprawia również, że jest to ciekawy materiał dla architektów i projektantów wnętrz. Powierzchnia płyty budowlanej PremiumBoard MFP P5 jest szlifowana, a więc przyjemna w dotyku i gładka. Może być punktem wyjścia do nietuzinkowych aranżacji. Zastosowana jako element dekoracyjny np. na ścianach, nada wnętrzom naturalnego, nieco surowego klimatu – szczególnie pożądanego we wnętrzach w stylu industrialnym.

PremiumBoard MFP P5 to ciekawy materiał dla projektantów wnętrz i architektów.
fot. Pfleiderer

~kafal