Regały wspornikowe posiadają dna kratowe

Regały wspornikowe posiadają dna kratowe

Miejsce do przechowywania małych kartonów oraz dużych elementów prefabrykowanych budynków na regałach OHRA.

Do produkcji drewnianych budynków niskoenergetycznych w zakładzie Žákavá, firma DFH Haus CZ, która jest spółką córką należącą do DFH Deutsche Fertighaus Holding AG, czyli największego niemieckiego producenta domów z elementów prefabrykowanych, rozbudowała i zmodernizowała swoje magazyny z wykorzystaniem systemów regałowych firmy OHRA.

W części zewnętrznej zainstalowano regały wspornikowe o długości całkowitej wynoszącej prawie 250 m, na pięciu poziomach magazynowych, na pakiety materiałów budowlanych o długości nawet 13 m. Umożliwiają przechowywanie drewnianych materiałów budowlanych, a zintegrowany dach zabezpiecza je przed wpływami atmosferycznymi. We wnętrzu regały paletowe i wspornikowe z dnami kratowymi umożliwiają elastyczne przechowywanie wielu różnych artykułów – od pakietu ze śrubami, po kompletne, prefabrykowane części domów.

DFH Haus CZ produkuje przede wszystkim domy z elementów prefabrykowanych marki OKAL. Nie są to projekty do produkcji masowej, tylko indywidualnie projektowane i produkowane, trwałe domy. Odpowiednio duże jest zapotrzebowanie na miejsce magazynowe na materiały niezbędne do budowy komponentów domów z elementów prefabrykowanych.

W celu zapewnienia odpowiedniej pojemności magazynów, firma w 2018 r. zamontowała pierwsze regały wspornikowe na zewnątrz, które dzięki ocynkowaniu ogniowemu i pochyłemu dachowi są odporne na wiatr i inne czynniki atmosferyczne. Regały mają wysokość około 6 m i mogą zawierać pięć poziomów magazynowania, a ramiona o długości 1200 mm mogą udźwignąć ciężar do 1 t.

W 2019 r. regały te zostały rozbudowane o kolejne rzędy i dziś na łącznej długości regałów wynoszącej prawie 250 m można przechowywać na zewnątrz materiały długie. Jednocześnie DFH Haus CZ wybudowała nową halę magazynową, która również jest wyposażona w regały OHRA. Zastosowane są tam zarówno regały wspornikowe, jak i paletowe.

Regały wspornikowe posiadają dna kratowe, co umożliwia przechowywanie artykułów o różnych wymiarach, bez przeszkadzających podpór przejściowych. Szerokości półek regałów paletowych zostały dostosowane indywidualnie do potrzeb firmy DFH Haus CZ. Dzięki stabilnej konstrukcji regałów OHRA, których elementy nośne są wykonane z pełnościennych kształtowników stalowych, regały uzyskują obciążalność półek wynoszącą 4 t, nawet przy szerokości półek sięgającej 3,9 m.

Parametry techniczne regałów były dla czeskiej firmy tylko jednym z powodów wyboru rozwiązań magazynowych firmy OHRA. Równie ważne były wieloletnie, dobre kontakty z tym europejskim liderem rynku regałów wspornikowych oraz biuro sprzedaży w Republice Czeskiej, które umożliwiło indywidualne doradztwo na miejscu. Czeska spółka córka została założona w 1995 r. i koncentruje się do dzisiaj głównie na produkcji drewnianych budynków niskoenergetycznych marki OKAL, przeznaczonych na rynek niemiecki. Marka OKAL z ponad 89 000 wybudowanych domów jest uznawana za pioniera tej branży i kojarzona z indywidualnym budowaniem, od projektowania aż po przekazanie w stanie pod klucz. Budynek OKAL był pierwszym domem jednorodzinnym, który uzyskał certyfikat Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen e.V. (DGNB). Już rok później OKAL uzyskał platynowy, czyli najwyższy poziom certyfikacji DGNB.  

~uf