Skuteczna i kompleksowa ochrona drewna przed szkodnikami biotycznymi produktami BOCHEMIT

Skuteczna i kompleksowa ochrona drewna przed szkodnikami biotycznymi produktami BOCHEMIT

Jednym z decydujących czynników, które mają wpływ na trwałość budowanego obiektu, jest żywotność elementów konstrukcyjnych, więźby dachowej i innej używanej tarcicy budowlanej. Odpowiednio zastosowany impregnat BOCHEMIT gwarantuje profesjonalną i niezawodną ochronę drewna, zapobiegając ewentualnym komplikacjom i kosztom związanym z późniejszym ratowaniem dotkniętego drewna, co może wielokrotnie przewyższać koszty zapobiegania.

Dlaczego impregnować drewno?

Odporność powszechnie używanych drzew (świerk, sosna, jodła, modrzew, dąb, buk) na grzyby nie jest duża, tylko dąb jest klasyfikowany jako trwały, inne drzewa są średnie lub słabo trwałe. Co więcej, trwałość dotyczy tylko drewna rdzeniowego, biel drewna jest zwykle uważana za nietrwała.

Prawidłowa impregnacja z zastosowanie produktów o najwyższej jakości wydłuża żywotność drewna i jego produktów. Chroni drewno przed inwazją szkodników niszczących drewno. Impregnowane drewno podciśnieniem nie musi być już dodatkowo zabezpieczany powłokami nawierzchniowymi co oszczędza czas i nie generuje kosztów związanych z jego renowacją. Impregnacja nie wpływa znacząco na różnicę w cenie między impregnowanym i niezaimpregnowanym drewnem ale wpływa na uniknięcie ewentualnych komplikacji podczas wymagających i kosztownych działań naprawczych.

Wysoką jakość ochronę drewna zapewnia BOCHEMIT

Firma Bochemie specjalizuje się w opracowywaniu i sprzedaży produktów do pielęgnacji tarcicy budowlanej działających przeciwko szkodnikom biotycznym od ponad 50 lat. Na rynek polski produkty BOCHEMIT są dostarczane od ponad 20 lat przez spółkę Bochemie PL Sp. z o.o. która to oferuje przemysłowe produkty do profesjonalnej impregnacji drewna wykorzystywanego aż do klasy 4 zastosowania (drewno w kontakcie z podłożem). Preparaty mają unikatowy skład nowej generacji substancji biocydowych i spełniają wymagania wszystkich najnowszych europejskich norm i przepisów. Są nieustannie ulepszane i modernizowane tak, aby odpowiadały trendom i potrzebom klientów, zwłaszcza największych europejskich przetwórców drewna, z którymi współpracuje. O jakości świadczy to, że BOCHEMIT sprzedaje się w Europie Środkowej, ale także w krajach nadbałtyckich, Rosji i na Ukrainie. Gotowe wyroby chronione produktami BOCHEMIT często są wykorzystywane w wielu krajach zachodnioeuropejskich lub w Skandynawii. Produkty są rejestrowane i certyfikowane w 12 krajach Europy przez najbardziej uznawane urzędy certyfikacyjne, które gwarantują skuteczność produktów. Oferta produktów marki BOCHEMIT to produkty do działań prewencyjnych czyli produkty przeznaczone do ochrony drewna zarówno długoterminowej, jak i krótkoterminowej. Likwidacji, produkty przeznaczone do oczyszczenia dotkniętego drewna oraz ochrony przeciwogniowej.

Ochrona prewencyjna drewna przeciwko szkodnikom.

Drewno, które nie jest dostarczone do przetwórcy na czas, jest często atakowane przez grzyby przebarwiające już w czasie składowania w lesie. Zwiększone ryzyko zaatakowania drewna przez pleśnie można również zauważyć podczas transportu w niewentylowanych zamkniętych kontenerach, w których występuje wysoka temperatura i wysoka wilgotność powietrza. BOCHEMIT BS 52 i BOCHEMIT Bluestop M to dwa produkty stworzone z myślą aby uniknąć estetycznej degradacji powierzchni świeżo przetartego drewna na czas transportu i magazynowania przeciwko pleśniom powodującym siniznę. Trwałość wykonanej ochrony to 3-4 miesiące w przypadku zastosowania Bochemit Bluestop M i aż do 6 miesięcy w przypadku zastosowania Bochemit BS 52, który to może być stosowany do drewna transportowanego w trudnych warunkach jakimi są zamknięte kontenery.

BOCHEMIT QB Profi to skoncentrowany, rozcieńczalny w wodzie środek przeznaczony zarówno do powierzchownej, jak i głębokiej impregnacji wiązarów dachowych i innych materiałów budowlanych z drewna stosowanych we wnętrzach i na zewnątrz, szczególnie metodą długotrwałegozanurzania lub kąpieli. Możliwa jest też aplikacja malowaniem lub natryskiwaniem. Dostarczany jest w trzech wariantach kolorystycznych – brązowym, zielonym i bezbarwnym. Dużą zaletą jest niskie zużycie koncentratu – dla klasy zastosowania 2(drewno pod dachem, całkowicie chronione przed warunkami atmosferycznymi) wynosi 20 g/m2.

BOCHEMIT Forte Profi na bazie miedzi przeznaczony jest do impregnacji konstrukcji budowlanych, słupów, płotów, palisad, altanek oraz innych elementów drewnianych, które są w długotrwałym kontakcie z podłożem oraz stale narażone warunki atmosferyczne. Zapewnia drewnu wysoki stopień ochrony z prewencyjnym działaniem grzybobójczym i owadobójczym. Jego skuteczność potwierdza certyfikat DIBt wydawany w Niemczech i certyfikat Nordic NTR. Nakłada się go za pomocą impregnacji ciśnieniowo-próżniowej.Drewno chronione preparatem nie ma tłustego  ani olejowego wyglądu, ma trwały kolor nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Produkt występuje w kolorze oliwkowo-zielonym i brązowym.

Doskonałym wykończeniem każdej powierzchni drewna dekoracyjnego jest BOCHEMIT Estetik. Jest to cienkowarstwowa lazura ochronna na bazie oleju syntetycznego o zwiększonej zdolności penetracji do zabezpieczania powierzchni drewna przed wnikaniem wody, promieniowaniem UV i wpływami czynników atmosferycznych. Produkt nie jest tłusty i ma doskonałą zdolność wnikania w drewno. Głęboko penetruje powierzchnię, podkreśla jego rysunek i nadaje mu odcień, nie pęka, nie łuszczy się i nie ogranicza oddychania drewna. Powierzchnia ma bardzo przyjemną w dotyku fakturę. Wraz z impregnatem BOCHEMIT QB Profi, który stanowi zabezpieczenie profilaktyczne przeciw szkodnikom, tworzy doskonały system ochrony drewna. Dostępne jest 6 najpopularniejszych kolorów oraz biały i szary.

Likwidacja pleśni z drewna.

Jeśli mamy do czynienia z zaatakowanym już drewnem przez pleśnie powodujące siniznę i nieestetyczne przebarwienia, doskonałym produktem do zastosowania będzie BOCHEMIT Przeciw Pleśni. Jest to produkt gotowy do użycia poprzez malowanie lub natrysk. Nadaje się do szybkiego i łatwego odzyskiwania koloru i rozjaśniania zszarzałego drewna oraz elementów drewnianych, takich jak drewniane palety, płoty i drewniane elementy ogrodowe lub tarasy, ławki, krzesła, stoły, mostki, chodniki, pawilony, pokłady i pergole. Szybko wybiela wszystkie szare powierzchnie drewna, ożywia wygląd poszczególnych powierzchni i pomaga drewnu odzyskać naturalny kolor i strukturę. 

Ochrona przeciwogniowa.

Do ochrony elementów drewnianych konstrukcji budowlanych i innych materiałów drewnopochodnych wbudowanych we wnętrzach budynków, w których należy zmniejszyć reakcję drewna na ogień a także z prewencyjnym działaniem grzybobójczym i owadobójczym przeznaczony jest BOCHEMIT Antiflash. Zgodnie z PN 13501-1 i A1: 2010 produkt ten jest sklasyfikowany w klasie reakcji na ogień B – s1, d0. Produkowany jest w wariancie bezbarwnym, zielonym i brązowym, aplikować go można poprzez malowanie, natryskiwanie lub zanurzanie.

Serwis techniczny i współpraca

Bochemie posiada własną sieć serwisową, która działa na terenie całej Polski. Doświadczeni przedstawiciele techniczni zapewniają profesjonalną obsługę doradczą i pomoc, szczególnie w zakresie wyboru technologii impregnacji, ustalania prawidłowej koncentracji rozwiązań aplikujących. Przeprowadzane są analizy laboratoryjne substancji czynnych w roztworze aplikacyjnym i w drewnie we własnych laboratoriach. Jako dowód zgodności z jakością i zalecanymi procedurami impregnacji, firma wydaje również certyfikaty swoim klientom.

Bogate doświadczenie firmy Bochemie w impregnowaniu drewna przekłada się na wiele sukcesów i współpracę z bardzo wykwalifikowanymi firmami tej branży. Tutaj przeczytaj o naszych realizacjach.

Więcej informacji o produktach Bochemit przeczytasz na stronie www.bochemit.eu gdzie uzyskasz również kontakt w sprawach handlowych.