Stare drewno surowcem przyszłości

Stare drewno surowcem przyszłości

Wiekowe drewno przeniesione w czasie i przestrzeni, odradzając się pięknie w meblach Regalia jest gotowe, aby wciąż trwać i wybrzmiewać na nowo za kolejne 100 lat.

Światowe trendy w designie podążają w kierunku przestrzeni, w której wyraźnie przebija się zachwyt naturą, ekologią, materiałami z recyklingu, w efekcie zapewniając atmosferę przytulności i komfortu. Dlatego projektanci chętnie sięgają po meble, czy produkty do wykończenia wnętrz ze starego, wiekowego drewna.

Oryginalne, mieniące się kolorami natury, w pełni ekologiczne meble kuchenne, drewniane ściany, podłogi, komody czy stoły ze stuletniego dębu dają uczucie spokoju i bezpieczeństwa. Tym łatwiej zrozumieć filozofię Regalia Polskiej Manufaktury wytwarzającej meble wyłącznie z drewna z odzysku, że to #NoweŻycieStaregoDrewna, świadomy wybór i styl życia współczesnego człowieka.

Stare drewno ma przyszłość

Dlaczego wiekowe drewno jest piękne? Wystarczy na nie spojrzeć, aby zachwycić się różnorodnością kolorów wypracowanych przez słońce, wiatr i deszcz, a nie proces postarzania. Dotknąć, aby wyraźnie poczuć pod palcami fakturę, tamte czasy oraz pracę drwali i cieśli, którzy oddawali serce swojej pasji. To drewno dojrzewało szlachetnie. Sezonowane przez ponad 100 lat, obecnie daje gwarancję jakości, zachwyca oryginalnością nobilitując wnętrza i ich właściciela będąc spełnieniem jego indywidualne potrzeby. Odciśniętym śladem, który po nim pozostanie.

Wyjątkowa plastyczność i wytrzymałość wiekowego drewna pozwala architektowi zamienić wizję, wyobrażenie w nieoczywiste, czasem futurystyczne tu i teraz. Teraz, które łączy przeszłość z przyszłością.  

Tylko przechowujemy stare drewno dla kolejnego pokolenia

Każda wiekowa deska w manufakturze Regalia jest jedyna. I to bez żadnej przesady. W przypadku starego drewna trudno by mówić o dwóch takich samych kawałkach.

Powstają z nich meble, często proste, wręcz ascetyczne w formie, majestatyczne, przyciągają uwagę nieoczywistym wzorem, siłą konstrukcji, rzetelności wykonania i trafnym połączeniem zamierzchłej historii z nowoczesnym designem. Parafrazując słowa Philippe PatekTak naprawdę nigdy nie jesteś właścicielem mebli Regalia. Ty tylko przechowujesz je dla kolejnego pokolenia.” 

Obcowanie ze starym drewnem z odzysku wzbudza silną refleksję, że życie człowieka jest niczym źdźbło trawy, które w każdej chwili może zostać zdmuchnięte przez wiatr. My towarzyszymy mu tylko chwilę. Ono przetrwało wieki odnajdując drogę ku przyszłości – mówi Wojciech Sobierański, twórca marki Regalia Polska Manufaktura.

~ źródło: Regalia