Szybkie i bezproblemowe ostrzenie

Szybkie i bezproblemowe ostrzenie

Oprócz możliwości ostrzenia pojedynczych noży model posiada również możliwość ostrzenia noży prostych bezpośrednio na głowicy strugarskiej.

Firma Boran specjalizuje się w produkcji ostrzarek narzędzi dla branży drzewno-meblarskiej. Produkty firmy cechuje prosta budowa i łatwość obsługi, a przystępność cenowa czyni te maszyny dostępnymi dla każdego zakładu.

Jednym z oferowanych urządzeń jest ostrzarka SONPg-640, która służy do ostrzenia noży strugarskich prostych o długości do 640 mm. Proces ostrzenia przeprowadzany jest na sucho. Budowa ostrzarki pozwala ostrzyć dowolne kąty przyłożenia.

Maszyna ta została wyposażona w programator ilości cykli ostrzenia, co pozwoliło na znaczne zmniejszenie ilości wykonywanych czynności podczas ostrzenia pojedynczych noży. Głowica ostrząca porusza się po prowadnicy liniowej wzdłuż ostrzonego noża. Zapewnia to doskonałą sztywność całego układu. Przesuw realizowany jest mechanicznie z prędkością 600 mm/min.

Wersja automatyczna ostrzarki SONPg-640 posiada mechanizm dosuwający głowicę ostrzącą do ostrzonego noża. Maksymalna wielkość dosunięcia to 0,05 mm, a minimalna to 0,025 mm. Istnieje także możliwość ręcznego ustawienia dosuwu.

Model SONPg-640 oprócz możliwości ostrzenia pojedynczych noży posiada również możliwość ostrzenia noży prostych bezpośrednio na głowicy strugarskiej. Takie rozwiązanie skraca czas procesu ostrzenia, bowiem nie ma konieczności wyjmowania noży z głowicy oraz ich ponownego ustawiania i mocowania. Czynności te wykonuje się jedynie co kilka ostrzeń, ponieważ po każdym ostrzeniu wysokość noży maleje o pewną wartość i trzeba je ponownie wysunąć z głowicy. Ponadto dzięki zastosowaniu ostrzenia noży w głowicy można uzyskać jednakową wartość wysunięcia każdego noża, co niewątpliwie stanowi dużą zaletę. Maksymalna średnica ostrzonych głowic to 200 mm oraz 250 mm szerokości. Ostrzarka ta umożliwia ostrzenie noży ze stali szybkotnącej (HSS), przy zastosowaniu ściernicy borazonowej oraz noży z nakładkami widiowymi (HM), przy zastosowaniu ściernicy diamentowej. W standardzie maszyna wyposażona jest w jedną z wymienionych ściernic.  

~artykuł promocyjny