Targi Holz-Handwerk przełożone na… lipiec

Targi Holz-Handwerk przełożone na… lipiec

12 – 15 lipca to nowy termin 20 edycji targów Holz-Handwerk, które pierwotnie miały się odbyć od 29 marca do 1 kwietnia.

Jak podkreśla organizator wydarzenia, którym jest Stowarzyszenie Producentów Maszyn do Obróbki Drewna VDMA i Nürnberg Messe, nowy termin został ustalony z uwagi na liczne prośby zarejestrowanych wystawców. Przebieg pandemii Covid-19 oraz odłożenie innych wydarzeń branżowych w pierwszym kwartale 2022 r. przyczyniły się w ostatnim czasie do niepewności wśród wystawców targów HOLZ-HANDWERK i towarzyszących im FENSTERBAU FRONTALE.

Chociaż od września na terenie targów odbywają się systematycznie różne imprezy, to jednak nasi klienci mają silne poczucie niepewności z uwagi na obecną sytuację pandemiczną – mówi Petra Wolf, członek zarządu Nürnberg Messe. – Biorąc pod uwagę dynamiczny charakter pandemii, niestety nie możemy wykluczyć możliwości, że ustawodawstwo na poziomie krajowym będzie musiało zostać dostosowane lub zaostrzone w krótkim czasie, co mogłoby spowodować niemożliwość zorganizowania targów.

Przesuwając targi na termin letni spełniamy życzenia wielu wystawców, chcących bezpiecznie spotkać się na targach – dodaje Stefan Dittrich, dyrektor targów HOLZ-HANDWERK. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za wiele konstruktywnych rozmów z radami doradczymi i przedstawicielami branży, które stanowiły istotną zachętę do podjęcia tej decyzji.

Targi HOLZ-HANDWERK to impreza, na której prezentowane są najnowsze technologie dla stolarzy, cieśli i producentów mebli. Swoim tematem obejmuje maszyny do obróbki drewna, elektronarzędzia i narzędzia pneumatyczne, oprogramowanie, systemy mocowania i montażowe, okucia, elementy konstrukcyjne aż po drewno konstrukcyjne.

Targi odbywają się co dwa lata w niemieckiej Norymberdze. Podczas poprzedniej edycji imprezy – w 2018 r. – odwiedziło ją ponad 110 000 gości z całego świata.

~ kor