Trwałe olejowanie drewnianych tarasów

Trwałe olejowanie drewnianych tarasów

By zapobiec nieestetycznemu niszczeniu, blaknięciu w intensywnych promieniach słońca czy pękaniu, przed nadejściem słonecznych dni dobrze jest zadbać o zabezpieczenie wszelkich drewnianych elementów. Uchroni je to przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych, a jednocześnie wpłynie odświeżająco na ich estetykę.

Impregnacja drewna jest stosunkowo łatwa i można ją przeprowadzić samodzielnie. Takie produkty, jak Impregnat Ochronny Eco & Protection marki Drewnochron są łatwe w użyciu i zapewniają skuteczną ochronę drewna na wiele lat. Oprócz ochrony, preparaty te pozwalają także odświeżyć lub zmienić kolor drewna, wybierając jeden z siedmiu odcieni bazujących na kolorystyce naturalnego drewna lub przełamać tradycyjną kolorystykę, wykorzystując elegancką biel czy modną szarość. Dzięki czemu można uzyskać doskonałe efekty wizualne.

Olejowanie drewnianych tarasów i innych poziomych powierzchni to bardzo dobry sposób na zabezpieczenie ich przed czynnikami atmosferycznymi. Olejowanie zapewnia skuteczną ochronę przed wodą, promieniowaniem UV, a także zapobiega powstawaniu pęknięć i rozwarstwień. Drewnochron to produkt, który z powodzeniem sprawdzi się do tego celu.

Drewnochron bazuje na naturalnych składnikach i zawiera wysoką zawartość oleju tungowego, który jest jednym z najlepszych składników do impregnacji drewna. Olej ten skutecznie wnika w głąb drewna, zabezpieczając je przed wilgocią i innymi szkodliwymi czynnikami. Ponadto, olej tungowy nadaje drewnu szlachetny wygląd i podkreśla jego naturalną strukturę.

Z powodzeniem sprawdzi się do malowania zarówno krajowego, jak i egzotycznego drewna. Można z jego pomocą zachować oryginalną kolorystykę desek, stosując wersję bezbarwną lub nieco je przyciemnić z wykorzystaniem tonacji inspirowanych różnymi odmianami drewna. Warto jednak pamiętać, że olejowanie drewna jest zabiegiem, który wymaga regularnego powtarzania, w zależności od stopnia ekspozycji na czynniki atmosferyczne i intensywności użytkowania tarasu.  

~kafal