Z innowacyjną funkcją detekcji kąta

Z innowacyjną funkcją detekcji kąta

Pierwsza na rynku wiertarko-wkrętarka 18V z elektronicznym systemem wykrywania kąta umożliwia wiercenie lub wkręcanie pod wybranymi kątami, np. 45 czy 60 stopni, na pochyłej powierzchni.

Bosch wprowadził na rynek wiertarko-wkrętarki z serii BiTurbo: GSR 18V-150 C i GSB 18V-150 C – jedne z najmocniejszych na świecie w tej kategorii elektronarzędzi. Zastosowany w nich nowoczesny bezszczotkowy silnik w pełni wykorzystuje wydajność akumulatorów ProCORE 18V o pojemności 5,5 i 8 Ah. Wiertarko-wkrętarki z serii BiTurbo różnią się znacząco od wszystkich poprzednich modeli z portfolio Bosch Professional. Przy maksymalnym momencie obrotowym 150 Nm i prędkości do 2200 obr./min oba narzędzia gwarantują niespotykaną dotąd wydajność pracy. W przypadku miękkiego wkręcania ich moment obrotowy wynosi z kolei 84 Nm.

Oba modele (GSB to wersja z funkcją udaru) idealnie nadają się do skręcania tradycyjnej konstrukcji szkieletowej z drewna oraz do budowy dachów i elewacji. W skrócie: do wszystkich zastosowań, w których wymagane są duże średnice wkręcania i wiercenia. Ponadto wiertarko-wkrętarki z serii BiTurbo oferują profesjonalistom z branży stolarskiej, ale również z branż ciesielskiej, dekarskiej i budowlanej wygodny w obsłudze interfejs użytkownika, pozwalający na zmianę parametrów i informujący o aktualnym stanie elektronarzędzia – na przykład jego przeciążeniu.

Modele GSR i GSB 18V-150 C są już dostępne w sprzedaży u Partnerów Handlowych Bosch Professional. fot. Bosch

Kolejną istotną funkcją wkrętarek jest system Electronic Angle Detection (EAD), pierwszy na rynku system elektronicznego wykrywania kąta w wiertarko-wkrętarce klasy napięcia 18 V.

Proste wkręcanie pod kątem

Elektroniczne wykrywanie kąta ułatwi stolarzom i dekarzom spełnienie obowiązujących norm konstrukcyjnych. Aby zapewnić statykę konstrukcji dachu, połączenia śrubowe kontrłat i izolacji muszą być wykonane pod określonymi kątami. Między innymi do tego celu firma Bosch stworzyła system EAD. Najbardziej popularne kąty wkręcania / wiercenia: 45 i 60 stopni można ustawić bezpośrednio na narzędziu z poziomu interfejsu użytkownika.

Każdy inny wskazany kąt wiercenia i wkręcania można ustawić indywidualnie za pomocą aplikacji na smartfonie i przesłać przez Bluetooth bezpośrednio do elektronarzędzia. Aby aktywować funkcję elektronicznego wykrywania kąta, narzędzie umieszcza się – po wybraniu kąta – na pochyłej połaci dachu i ustawia do czasu aż odpowiednie pole wyświetlacza w interfejsie użytkownika będzie stale podświetlone.

Ochrona nadgarstka dzięki systemowi KickBack Control

GSR i GSB 18V-150 C Professional charakteryzują się również wysoką ochroną użytkownika dzięki systemowi KickBack Control. Jeśli wiertarko-wkrętarka nagle lub nieoczekiwanie przekręci się wokół osi wiertła, co może się zdarzyć na przykład wtedy, gdy wiertło zakleszczy się w otworze po sęku, zintegrowany czujnik wyłączy silnik w ułamku sekundy. Zapobiega to nieoczekiwanemu odrzutowi, a tym samym zmniejsza ryzyko obrażeń w trakcie pracy.

Jeśli funkcja KickBack Control nie jest potrzebna w niektórych zastosowaniach, na przykład podczas wiercenia otwornicą, profesjonaliści mogą wyłączać ją według własnego uznania. Dołączony uchwyt pomocniczy sprawia, że narzędzie jest zawsze pod kontrolą. Można go zamontować za pomocą systemu szybkiego zwalniania i zablokować w 36 pozycjach.

Modele akumulatorowe o wydajności sieciowych odpowiedników Wiertarko-wkrętarki dołączają do całej gamy wydajnych elektronarzędzi BiTurbo marki Bosch Professional z linii Heavy Duty. Dostępne na rynku są już inne produkty z tej serii, między innymi: pilarki tarczowe, zagłębiarki, ukośnice, młotowiertarki SDS max i SDS plus, a także szlifierki kątowe. Pełną moc elektronarzędzi BiTurbo oferują akumulatory ProCORE18V o pojemności 5,5 Ah lub więcej. Warto również dodać, że wszystkie elektronarzędzia BiTurbo są jednocześnie kompatybilne z nowymi i produkowanymi od 2008 r. akumulatorami i ładowarkami Bosch Professional 18V.  

~artykuł promocyjny