Nowości Salvamac Group, które będą zaprezentowane na targach Ligna, są wyrazem dynamicznego rozwoju firmy, ale o jej stale rosnącej pozycji świadczą również nowe inwestycje, między innymi pierwszy showroom w Polsce, którego otwarcie planowane jest w czerwcu.
To nie przypadek, że mottem wybranym przez Salvamac na intensywny sezon, w jaki wkracza firma poprzez udział w licznych targach oraz nowe inwestycje, jest „I feel wood”. Hasło, które wybija się na bardzo kolorowym tle, przypomina znaną piosenkę „I feel good” Jamesa Browna i podobnie jak ten szlagier muzyczny, przesłanie
Salvamac jest pełne wigoru i optymizmu. Przede wszystkim zaś wyraża ścieżkę rozwoju włosko-polskiej firmy.
Nowa inwestycja – nowe możliwości
Rozwój to nie tylko nowości, które będą zaprezentowane na targach Ligna w Hanowerze, ale również inwestowanie w infrastrukturę firmy, także na terenie Polski. Niebawem Salvamac przenosi produkcję do nowego zakładu – w okolicach Poznania, o większej powierzchni.
Na 700 m2 będzie mieścił się nie tylko zakład produkcyjny, ale również pierwszy showroom Salvamac w Polsce. Będą tam zaprezentowane wszystkie maszyny włosko-polskiej firmy.
– Nie mieliśmy wcześniej miejsca, gdzie moglibyśmy pokazać zainteresowanym klientom całe, szerokie spektrum naszej oferty oraz zaprosić do testów naszych maszyn – mówi Ziemowit Dołkowski, współzałożyciel Salvamac Group. – Odwiedzając nasz showroom, będzie także możliwość zobaczenia naszej produkcji i jakości, jaka za nią stoi. Ta nowa inwestycja otworzy przed nami kolejne możliwości rozwoju.
Dla założycieli Salvamac Group najważniejsi są jednak ludzie, którzy, jak wielokrotnie podkreślali Christian Salvador i Ziemowit Dołkowski, stoją za sukcesem firmy.
Rozwój to zatem również inwestowanie w najlepszy zespół poprzez wprowadzenie do firmy nowych pracowników, specjalistów i techników handlowych, którzy są niezbędni, aby sprostać rosnącemu popytowi w wielu krajach, zarówno w tych, gdzie Salvamac już działa, jak i na nowych rynkach, które dopiero się otwierają.
Poczuć drewno
Hasło nawiązujące do „feeling”, zmysłowości, jaką oferuje taki materiał jak drewno lite, jest równocześnie fundamentem, na którym Salvamac zbudował swoją markę, opartą na bazie prawie trzydziestoletniego doświadczenia założycieli firmy w zakresie obróbki drewna.
Targi Ligna (hala 27, stoisko D20) będą okazją do zaprezentowania kilku najnowszych rozwiązań firmy Salvamac, które to zostały zaprojektowane w myśl najbardziej optymalnej obróbki materiału.
Poczynając od nowej serii pilarek Legend, czterech modeli z piłami o średnicach 400, 500, 550 i 600 mm, wyposażonych w sprawdzony i niezawodny Salvastop. Przypomnijmy, że to elektroniczne urządzenie pozycjonujące przekształca pilarki Salvamac w prawdziwe centra tnące sterowane numerycznie, dzięki czemu operacje cięcia są niezwykle proste i szybkie, a dane dostępne są dla oprogramowania firmowego, urządzeń, drukarek etykiet lub czytników kodów kreskowych. Urządzenie to jest szczególnie przydatne do automatyzacji faz cięcia, ale także do wszystkich innych operacji, które mogą być wykonywane na pilarkach Salvamac.
Powiększa się również rodzina maszyn z serii Top. Do modelu Salvacut 5000, szybkiej optymalizerki przelotowej z elektronicznym cięciem, umożliwiającej optymalizację do 3500 m.b. profili na godzinę, dołącza nowa
Ultracut 7000, która zostanie zaprezentowana podczas światowej premiery w Hanowerze.
Maszyna ta została zaprojektowana i zbudowana do szczególnie ciężkich prac, stworzona dla tartaków, do cięcia najtwardszych gatunków drewna, w branży opakowań i wszędzie tam, gdzie jest konieczność zapewnienia dużej mocy i wydajności cięcia, również dzięki pile o średnicy 700 mm, która gwarantuje precyzyjne cięcie elementów o przekroju do 450 x 120 mm.
Na Lignie nie zabraknie również flagowej maszyny Salvamac, czyli optymalizerki SalvaPush_2000, która może być wyposażona w specjalne agregaty, dzięki czemu maszyna ta nadaje się do wszelkiego typu zastosowań.
Wśród produktów działu Air & Painting, które zostaną zaprezentowane w Hanowerze, znajdzie się nowa wersja Voyagera, filtra podciśnieniowego z wkładami filtrującymi o dużej pojemności, wyposażonego w sterowanie za pomocą ekranu dotykowego, umożliwiającego zarządzanie nim, uwzględniając oszczędność energii. Jest to efekt starannego procesu inżynieryjnego, który uczynił go jeszcze bardziej skutecznym i ekologicznym.
Wspólne horyzonty
W najbliższych planach założyciele Salvamac Group mają również umocnienie swoich relacji z partnerami biznesowymi, w ramach dobrze funkcjonującej sieci.
– Innowacje i ewolucja Salvamaca otwierają nowe horyzonty dzień po dniu – mówią przedstawiciele firmy. – Dla nas od początku jednym z najważniejszych filarów były relacje między ludźmi, ogromny potencjał tkwiący w tworzeniu sieci networkingowych. Współpraca, partnerstwo, dzielenie się dziś procentuje tym, że stajemy się prawdziwą „całością”, grupą firm współpracujących ze sobą, aby zagwarantować profesjonalistom z branży drewna litego kompleksowe rozwiązania.
Na targach Ligna 2023 zostanie oficjalnie zaprezentowana marka „Wood- We”, rodzaj „parasola”, który wyraża plany Salvamaca i wzmacnia istniejącą współpracę z różnymi firmami operującymi w świecie drewna litego, takimi jak Incoplan produkujący suszarnie do drewna, Sia – systemy odpylania, Paoletti – maszyny do klejenia i łączenia drewna, VisionMek – oferującej produkty dla stolarki metalowej, Awom i VF Group – świadczące usługi również w tym sektorze.
~gac