Zakończyły się zawody EuroSkills 2021

Zakończyły się zawody EuroSkills 2021

EuroSkills to międzynarodowe zawody, których tegoroczna edycja odbyła się w dniach 22 – 26 września w austriackim Grazu. Polskich reprezentantów wsparł Würth Polska.

głównym celem było podnoszenie kwalifikacji zawodowych młodych specjalistów w dziedzinach takich jak np. spawalnictwo, blacharstwo czy stolarstwo. Wydarzenie promowało umiejętności profesjonalistów oraz pokazywało młodym ludziom, że praca w roli fachowca lub rzemieślnika może być dobrym pomysłem na zrobienie kariery. Inicjatywę wsparła firma Würth Polska, która wyposażyła polską ekipę w zestawy narzędzi, odzież ochronną oraz przydatne akcesoria.

W tym roku do Grazu przyjechali przedstawiciele aż 19 państw. Austriackie miasto po raz pierwszy stało się gospodarzem 7. edycji konkursu EuroSkills. W trakcie 3 dni zawodów, prawie 400 młodych profesjonalistów zmierzyło się w 48 kategoriach. Polacy stanęli naprzeciw rywalom w 16 dyscyplinach. Na imprezę składały się konkurencje związane z konkretnymi zawodami i praktycznymi umiejętnościami, takimi jak gotowanie, projektowanie graficzne czy meblarstwo. Reprezentanci naszego kraju trzykrotnie weszli na podium, m.in. w spawalnictwie brązowy medal zdobył Michał Formela.


Fot. Materiały prasowe WorldSkills Poland

Würth Polska wsparł swoimi produktami Polaków startujących w kategoriach: spawalnictwo, instalacje elektryczne, frezowanie CNC, układanie podłóg, technologia pojazdów ciężkich i stolarstwo. Firma przekazała im m.in. narzędzia ręczne, odzież i obuwie ochronne oraz przydatne akcesoria. – EuroSkills to wyjątkowa okazja, by młodzi fachowcy pokazali swoje umiejętności. Wiemy, jak ważne są odpowiednie narzędzia do rozwoju pasji i umiejętności, dlatego zależy nam na wspieraniu młodych osób i takich inicjatyw. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyniku. Polscy reprezentanci udowodnili, że znają się na swoim fachu i są świetnie wyszkoleni – podkreśla Robert Karolak, Dyrektor Marketingu Würth Polska.

Praca dla fachowców

Promowanie umiejętności zawodowych jest w Polsce potrzebne. Tego typu zawody są niezbędne w gospodarce, a popyt na pracę i zdolności fachowców jest niezmiennie wysoki. Przekonuje się tym każdy, kto potrzebuje znaleźć szybko profesjonalistę, takiego choćby jak: glazurnik, elektryk czy hydraulik. Specjaliści wykwalifikowani w swojej branży mają grafiki rozpisane na wiele tygodni do przodu.

Wierzymy, że wydarzenia takie jak EuroSkills przyczynią się do zwiększenia zainteresowania nieco dziś mniej popularnymi zawodami. Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, to ścieżka kariery fachowca jest bardzo dobrym wyborem, szczególnie patrząc na nią z perspektywy możliwości oferowanych przez rynek pracy oraz potencjału do samorozwoju – dodaje Robert Karolak z Würth Polska.

~kafal