Dostarczają narzędzia do osiągnięcia sukcesu!

Dostarczają narzędzia do osiągnięcia sukcesu!

70 lat najwyższej jakości i precyzji w pilarkach panelowych firmy Mayer, które są synonimem jakości i niezawodności.

70-letnim dorobkiem w budowie pilarek panelowych może się poszczycić firma MAYER, która jest obecnie częścią przedsiębiorstwa Felder. Od zeszłego roku Felder Group i Mayer łączą swoje kompetencje w zakresie rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisu pilarek panelowych. Jako część przedsiębiorstwa Felder, Mayer uzyskał dostęp do ogólnoświatowej sieci sprzedaży i serwisu w ponad 270 lokalizacjach, a z drugiej strony Grupa Felder może korzystać z wieloletniego doświadczenia Mayera w dziedzinie cięcia metali nieżelaznych.

Od 1950 r. Otto Mayer Maschinenfabrik produkuje w Lombach piły panelowe i z belkami dociskowymi do obróbki materiałów płytowych z drewna, tworzyw sztucznych, metali nieżelaznych, materiałów kompozytowych, gipsu i cementowych płyt pilśniowych. Firma rodzinna jest zarządzana w drugim pokoleniu przez Hansa i Kurta Mayerów. 

Jakość, precyzja i serwis

– W roku jubileuszowym liczą się również te same wartości, które towarzyszą firmie od dziesięcioleci – mówią Hans i Kurt Mayer. – Dostarczamy klientom doskonałe narzędzia do osiągnięcia sukcesu. Dążymy do tego celu od 70 lat, tworząc z ogromną energią, tradycją i innowacyjnością jedyne w swoim rodzaju piły panelowe, które są w stanie sprostać każdemu materiałowi i każdemu wyzwaniu.

Za marką Mayer kryją się jakość oraz precyzja, jak również pierwszorzędny serwis oferowany klientom. Wieloletnie doświadczenie w budowie maszyn jest gwarancją jakości, niezawodności oraz maksymalnego zadowolenia klientów. Tworzenie optymalnych warunków w miejscu pracy pilarek, zarówno dla operatorów, jak i dla środowiska naturalnego, zawsze było priorytetem tego rodzinnego przedsiębiorstwa. Niewykorzystywane silniki oraz źródła energii są automatycznie wyłączane i ponownie włączane według zapotrzebowania. Wióry odciągane są od razu tam, gdzie powstają. Technologia cienkiego rzazu, dzięki masywnej i stabilnej konstrukcji naszych pilarek, wykazującej znikome wibracje, zużywa minimalną ilość energii i chroni zasoby naturalne. 

Jako część Felder Group, firma Otto Mayer Maschinenfabrik prowadzi działalność na całym świecie. Zakłady produkcyjne w Hall oraz w Lombach posiadają ponad 100 000 m2 powierzchni produkcyjnej i każdego dnia wytwarzają wysokiej jakości maszyny do obróbki szerokiej gamy materiałów, przeznaczone do zastosowania w rzemiośle i przemyśle.  

– W ramach sieci serwisowej Felder Group, setki specjalistów w około 250 punktach sprzedaży i serwisu na terenie 84 krajów konfigurują rozwiązania indywidualnie przystosowane do wymagań klientów na podstawie analizy potrzeb – tłumaczą dyrektorzy zarządzający. – Następnie specjalnie przeszkoleni technicy serwisu zajmują się ustawieniem, montażem i uruchomieniem oraz pierwszą konfiguracją maszyny. Dzięki temu może ona efektywnie pracować od pierwszego dnia. Światowa sieć obsługi klienta zapewnia krótkie czasy oczekiwania na reakcję ze strony technika serwisu, jak również szybki dostęp do części zamiennych. Ponadto klienci mogą korzystać z indywidualnych pakietów przeglądów i inspekcji oraz kompetentnej infolinii serwisu, służącej natychmiastową pomocą.

Paleta produktów firmy Mayer obejmuje pilarki do rozkroju płyt, systemy załadowcze dla pilarek panelowych, w pełni automatyczne pilarki panelowe ze stacją kątową, rozwiązania przystosowane specjalnie pod kątem rozkroju płyt, indywidualnie dopasowane dodatkowe produkty i usługi oraz rozwiązania z zakresu optymalizacji przebiegu produkcji, przystosowane do potrzeb klienta.  

20 lat zaawansowanej technologii 

Jubileusz firmy Otto Mayer Maschinenfabrik zbiegł się w Grupie Felder z 20-leciem marki FORMAT-4, która obejmuje maszyny do obróbki drewna w standardzie premium, spełniające najwyższe wymagania.

Historia sukcesu Format-4 rozpoczęła się od prezentacji pilarki formatowej kappa 450 na targach Holz-Handwerk w Norymberdze w 2001 r. Średnica tarczy piły 450 mm, elektryczna regulacja wysokości i kąta oraz masywny, ale płynnie pracujący stół przesuwny X-Roll były wtedy klasą samą w sobie.

Pilarki formatowe od samego początku stanowiły główny element oferty. Z tego powodu Grupa Felder czci jubileuszowy rok marki Format-4 specjalnym modelem pilarki kappa automatic 550 edition 2020, z dodatkowym wyposażeniem w cenie „jubileuszowej”.

Dzięki marce Format-4 maszyny sterowane cyfrowo szybko stały się standardowym wyposażeniem dla wielu profesjonalnych użytkowników z grup rzemieślniczej i przemysłowej. W ciągu ostatnich 20 lat marka stała się stałym elementem rynku maszyn high-end i nadal koncentruje się na jakości i innowacyjności. Wysokiej jakości materiały, najnowocześniejsze technologie i surowe standardy produkcji zapewniają najlepszą możliwą jakość obróbki dla każdej maszyny opuszczającej fabrykę w Hall. Własny zespół badawczy zapewnia decydującą przewagę dzięki ciągłemu rozwojowi i licznym międzynarodowym patentom. Najnowszym przykładem jest pierwszy i jedyny na świecie bezdotykowy system zabezpieczający dla pił formatowych – PCS® Preventive Contact System. Wykrywa on tkankę ludzką w strefie zagrożenia i opuszcza tarczę piły w ciągu kilku milisekund. Z jednej strony brak kontaktu z piłą to brak obrażeń, a z drugiej – natychmiastowa gotowość do ponownego użycia.  

~uf