Prosty montaż zawiasów wpuszczanych

Prosty montaż zawiasów wpuszczanych

Virutex poszerza także gamę profesjonalnych elektronarzędzi akumulatorowych.

Frezarka FR129VB firmy Virutex to rozwiązanie czyniące zawiasy do tzw. drzwi bezprzylgowych bardziej dostępnymi dla stolarzy i klientów, którzy nie wykorzystują maszyn CNC, a prace związane z montażem i naprawą drzwi mogą wykonać bezpośrednio u klienta.

Oprócz oczywistej funkcji frezowania gniazda pod wszystkie rodzaje tradycyjnych zawiasów drzwiowych, frezarka FR129VB pozwala bowiem na wykonanie gniazda pod zawiasy wpuszczane, niewidoczne, do tzw. drzwi bezprzylgowych.

Wymienne szablony do różnych zawiasów

Jest to jedyne na rynku rozwiązanie, które pozwala na osadzenie wszystkich popularnych na rynku zawiasów wpuszczanych takich producentów, jak Argenta, Simonswerk czy Kubica. A to dlatego, że wymienne szablony umożliwiają zastosowanie w drzwiach różnych zawiasów.

System firmy Virutex do montażu zawiasów wykorzystuje frezarkę ręczną o mocy 1000 W, połączoną na stałe z aluminiową prowadnicą, która umożliwia zamontowanie frezarki bezpośrednio na skrzydle drzwiowym lub ościeżnicy, i przez to pozwala na pracę zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Maksymalny rozstaw klamer mocujących zestaw na drzwiach to 200 mm, a minimalny 33 mm. Szablony do zawiasów dokupuje się do konkretnego modelu i producenta. Istnieje także możliwość wykonania szablonu na indywidualne zamówienie, np. w przypadku zawiasów specjalnych.

Tradycyjne frezowanie pod zawiasy odbywa się z użyciem frezu prostego, a maksymalna średnica robocza narzędzia to 32 mm. Maksymalna głębokość frezowania pod standardowe zawiasy wynosi 11 mm.

Frezowanie pod zawiasy wpuszczane na głębokość do 40 mm wykonuje się z użyciem zestawu specjalnego frezu z ostrzami wymiennymi o średnicach 14, 15, 16 i 20 mm, o długościach roboczych 11 mm. Frez pozwala na wykonanie gniazda w kilku przejściach. Maksymalny wymiar gniazda przy frezie 16 mm to 161 x 70 mm.

Bez mierzenia i oznaczania

Virutex FR129VB to prosta, a zarazem przemyślana konstrukcja. Prowadnica do frezarki dostarczana z urządzeniem w standardzie pozwala na montaż 3-4 zawiasów bez mierzenia i oznaczania. Po wykonaniu pierwszego gniazda kolejne wykonywane są automatycznie, poprzez przesuwanie prowadnicy.

Taki system pozwala również na wykonywanie serii drzwi bez przestawiania czy ponownego ustawiania maszyny. Ponieważ na rynku pojawiają się zawiasy o większej głębokości i długości, producent przewidział dodatkową prowadnicę. Umożliwia ona frezowanie odpowiednich gniazd w dwóch etapach.

Nowa seria – na akumulator

Virutex, jako producent specjalistycznych elektronarzędzi dla stolarstwa i przemysłu meblarskiego, poszerza gamę swoich produktów, konsekwentnie wprowadzając na rynek serię profesjonalnych elektronarzędzi akumulatorowych.

Podczas ubiegłorocznych targów Drema po raz pierwszy można było zobaczyć wkrętarkę Virutex ATB40. Był to pierwszy model, zapowiadający całą gamę rozwiązań akumulatorowych, które są dziś niezbędne w pracy stolarza, cieśli i montera mebli.

Już we wrześniu do sprzedaży na polskim rynku trafią kolejne narzędzia. Będą to: mocna wkrętarka udarowa, pilarka oraz wyrzynarka. Wszystkie urządzenia będą współdzielić jeden akumulator o napięciu 20 V i o pojemności 4 oraz 2 Ah. Baterie wyposażone są w ogniwa Samsung SDI lithium-ion, co gwarantuje ich jakość i zapewnia komfort użytkowania.

Kolejnym krokiem do wyższej jakości narzędzi jest zastosowanie nowoczesnego silnika brzeszczotowego w wyrzynarce i pilarce, co znacząco podnosi jakość i czas pracy. Rodzina elektronarzędzi akumulatorowych Virutex to w pełni profesjonalny sprzęt, przeznaczony do ciężkiej pracy, o przemyślanej ergonomii użytkowania.  

~uf