Podkarpackie Dni Technologii

Podkarpackie Dni Technologii

W dniach 21-22 kwietnia 2026 r. Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Cyziówka” koło Rzeszowa będzie miejscem spotkania przedstawicieli sektora obróbki drewna i produkcji mebli. I edycja Podkarpackich Dni Technologii to wydarzenie skierowane do kadry zarządzającej oraz specjalistów, łączące program merytoryczny z przestrzenią do nawiązywania kontaktów biznesowych.

Podkarpackie Dni Technologii – Spotkanie Liderów Branży Drzewnej i Meblarskiej to inicjatywa pięciu firm z Podkarpacia: BRYK, FANUM, POLKEMIC, PolishStyl i MONAWI.
Przedsiębiorstwa te od lat dostarczają narzędzia, komponenty oraz rozwiązania technologiczne dla przemysłu meblarskiego i drzewnego, współpracując z odbiorcami w Polsce i za granicą.

– Jako polscy dostawcy rozwiązań dla przemysłu zapraszamy producentów z branży meblarskiej i drzewnej na pierwszą edycję Podkarpackich Dni Technologii – mówią organizatorzy. – Chcemy stworzyć miejsce wymiany doświadczeń i pokazać, że współpraca między dostawcami maszyn, narzędzi i komponentów a producentami finalnymi ma realny wpływ na konkurencyjność firm na wymagającym rynku.

Partnerstwo dla rozwoju branży
Do udziału w dwudniowym spotkaniu zaproszono producentów z całej Polski. Organizatorzy przygotowali program obejmujący zarówno część merytoryczną, jak i integracyjną.
Uczestnicy będą mogli skorzystać z konsultacji z ekspertami, którzy podpowiedzą, jak wykorzystywać nowoczesne technologie w warunkach zmieniających się oczekiwań rynku i rosnących kosztów produkcji. Zaplanowano również wizyty studyjne w siedzibach firm organizatorów, pozwalające zobaczyć procesy produkcyjne od środka. Część wieczorna będzie miała bardziej swobodny charakter – przewidziano m.in. strefę rozrywki z kasynem, wystawę motocykli oraz muzykę na żywo.

To spotkanie ma służyć nie tylko prezentacji rozwiązań technologicznych, lecz przede wszystkim budowaniu relacji w branży – podkreślają organizatorzy.
Partnerem wydarzenia jest Podkarpacki Samorząd Gospodarczy.  

Dostawcy technologii dla meblarstwa:
• BRYK Sp. z o.o. – polski producent narzędzi, oferujący m.in. narzędzia diamentowe (PCD), z węglika spiekanego (HM) oraz narzędzia specjalne, frezy, głowice i piły. Produkty firmy znajdują zastosowanie w przemyśle drzewnym, lotniczym i motoryzacyjnym. BRYK zapewnia także serwis, regenerację narzędzi i wsparcie technologiczne.

• FANUM – producent obrabiarek i centrów obróbczych CNC. Firma dostarcza wieloosiowe maszyny, w tym centra 5-osiowe, wykorzystywane w przemyśle meblarskim oraz w obróbce kompozytów, aluminium i tworzyw sztucznych.

• POLKEMIC – producent obrzeży meblowych ABS i PVC oraz profili wykończeniowych. Dzięki własnemu zapleczu badawczemu i rozbudowanej bazie wzorniczej firma oferuje produkty dopasowane do dekorów płyt meblowych wielu światowych producentów.

• POLISHSTYL – producent technologii szlifowania stosowanych przy obróbce drewna, materiałów drewnopochodnych i powłok lakierniczych. Firma jest twórcą systemu wymiennych szczotek ściernych, wdrożonego w wielu zakładach meblarskich.

• MONAWI – producent urządzeń automatyki przemysłowej dla branży drzewnej. Firma realizuje projekty z zakresu intralogistyki, paletyzacji, kontroli jakości, pakowania i wspomagania produkcji, dysponując własnym działem projektowym i halą produkcyjną, co pozwala dostarczać w pełni przetestowane rozwiązania.

~sat