25 lat i 311 wydań „GPD”!

25 lat i 311 wydań „GPD”!

2022 rok był dla „GPD” czasem szczególnym, w którym obchodziliśmy jubileusz 25-lecia naszej działalności. Jakie były początki Gazety Przemysłu Drzewnego i jakie plany są przed nami? Zobaczcie sami!

W lutym 1997 r., ukazał się pierwszy numer najbardziej znanego dzisiaj miesięcznika w branży drzewnej, pod ówczesnym tytułem „Inwestor – Ogólnopolska Gazeta Przemysłu Drzewnego”.

Oznacza to, że 25 lat temu rozpoczęła się nasza przygoda tworzenia miesięcznika, który stał się numerem jeden na rynku prasy dla przemysłu drzewnego.

Przez ten czas z małej, wydawanej przez trzyosobowy zespół gazety – w tym Zbigniewa Owsiaka i Rafała Sidora, do dziś kierujących Wydawnictwem Inwestor – wyrośliśmy na lidera i najbardziej opiniotwórczy miesięcznik w branży.

Henry Ford mawiał, że „jeśli jest w ogóle jakiś sekret sukcesu, to leży on w umiejętności przyjęcia punktu widzenia innych i patrzeniu na rzeczy zarówno z pozycji rozmówcy, jak i własnej”. I trudno nam się z tym nie zgodzić.

Od 25 lat wyróżnia nas zgrany zespół pracowników, rzetelność informacji i wolność słowa. Przez 25 lat na stronach „GPD” opisaliśmy swoistą historię polskiego przemysłu drzewnego, historię rozwoju Waszych firm i historię branży, która jest polską specjalnością.

Nie sposób dziś zliczyć, w ilu targach, konferencjach, spotkaniach czy wyjazdach branżowych wzięliśmy udział.

Ile fabryk, zakładów produkcyjnych i Waszych firm odwiedziliśmy, aby opisać je na naszych łamach i przeprowadzić z Wami wywiady.

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych reklamodawców i partnerów biznesowych.

Bo „GPD” to przede wszystkim Wy!

25 lat to także niesłychana ewolucja szaty graficznej naszego miesięcznika, który obecnie funkcjonuje już nie tylko na papierze, ale także w formie e-wydania, portalu informacyjnego oraz w social mediach.

Biznes wymaga ciągłego zajmowania się przyszłością, dlatego rozwijamy się dalej, aby spełniać Wasze oczekiwania i iść z duchem czasu. Wszak trudno wyobrazić sobie naszą branżę bez „GPD”!

Za nami 311 wydań Gazety Przemysłu Drzewnego, a w przygotowaniu kolejne – 312. Jesteśmy dalej z Wami i dziękujemy, że od 25 lat to Wy jesteście z nami!

~ zdjęcia: archiwum Wydawnictwa Inwestor