Akcja Szynaka Paczka pomaga najuboższym

Akcja Szynaka Paczka pomaga najuboższym

Już po raz 8 zorganizowano w zakładach Grupy Meblowej Szynaka świąteczną akcję charytatywną Szynaka Paczka polegającą na zbiórce wśród pracowników pieniędzy, za które zostały zakupione podarunki. W tym roku wsparcie otrzymały 2 rodziny pracowników, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

Do bohaterów świątecznej akcji powędrowały: pościele, garnki, kołdry, ręczniki, koce, książki, zabawki, słodycze oraz środki czystości. Otwartymi sercami po raz kolejny udało się wywołać radość na twarzach osób, które choć o pomoc nie prosiły, tej pomocy bardzo potrzebowały. Tegoroczni bohaterowie Szynaka Paczki podczas wręczania prezentów nie kryli wzruszenia i zaskoczenia z ogromu prezentów.  Na ich twarzach pojawił się uśmiech i łzy radości, będące najlepszym dowodem na to, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi.

Każdego roku Pracownicy Grupy Meblowej Szynaka swoim wsparciem obejmują również bezdomne zwierzęta. W ramach akcji Szynaka dla bezdomnego zwierzaka wspomagane są schroniska dla zwierząt, zlokalizowane w miastach, w których funkcjonują zakłady Grupy Meblowej Szynaka. W tym roku wsparto schronisko dla bezdomnych zwierząt w Iławie. Każdego roku udaje się zebrać dziesiątki kilogramów suchej i mokrej karmy, koce, ręczniki i wiele innych potrzebnych rzeczy.

Od powstania firmy Szynaka-Meble minęło ponad 65 lat. Przez ten czas zmieniły się trendy, technologie, materiały i potrzeby światowego rynku. Mimo upływu czasu jedno w naszej firmie pozostało niezmienne, w Grupie Meblowej Szynaka od pokoleń liczą się przede wszystkim ludzie. Nasze zakłady są ważną częścią lokalnej społeczności, w której wyrastaliśmy, funkcjonujemy i z której wywodzą się nasi pracownicy i ich rodziny. Tworzymy wspólnie jeden organizm, w którym każdy odpowiada za jego rozwój i funkcjonowanie. Bycie największym pracodawcą w województwie nakłada na nas szczególną odpowiedzialność. Prowadząc biznes każdego dnia wywiązujemy się z roli wiarygodnego przedsiębiorcy i pracodawcy, członka społeczności lokalnej oraz dobrego sąsiada. Nasza odpowiedzialność nie kończy się na bramach naszych firm. Jesteśmy świadomi wpływu, jaki wywieramy na społeczeństwo, środowisko i gospodarkę. Płacimy podatki by lokalne samorządy mogły się rozwijać. Wspieramy kulturę, służbę zdrowia, straż pożarną, domy dziecka, naukę, sport i wiele innych dziedzin życia społecznego. Jesteśmy dumni, że działając globalnie kreujemy przyszłość nie tylko naszych pracowników i naszych firm, ale przede wszystkim lokalnych miast, województwa i całego kraju. Cieszymy się, że nasi pracownicy tak chętnie angażują się w prowadzone w naszej firmie wewnętrzne i zewnętrzne akcje charytatywne. To namacalny dowód koleżeńskich więzi jakie istnieją w naszej pracowniczej rodzinie. Takie działania pozwalają nam się jednoczyć i nieść pomoc potrzebującym. Świadomość tego, że wspólnie zrobiliśmy coś wartościowego dla innych sprawia nam wiele radości  i motywuje do dalszej pracy i dalszego działania – powiedział Michał Szynaka Dyrektor Marketingu Szynaka-Meble Sp. z o.o.

~ źródło: Grupa Szynaka