Biomasa i RDF coraz ważniejszymi paliwami

Biomasa i RDF coraz ważniejszymi paliwami

Wciąż istotnym problemom bezpieczeństwa cieplnego i energetycznego kraju poświęcona będzie 13 jesienna edycja Forum Biomasy i RDF w Ciepłownictwie, Energetyce i Przemyśle organizowana przez powermeetings.eu w dniach 26 i 27 października 2023 w Gdyni. Już podczas poprzednich edycji Forum, jego prelegenci i uczestnicy prezentowali pogląd, że biomasa drzewna, ale też biomasa rolna i leśna, wespół z RDF już jest, a może być jeszcze większym wsparciem dla lokalnych ciepłowni i elektrociepłowni, decydujących się na alternatywne paliwa, dla ograniczenia spalania węgla czy gazu.

Pojawiają się nowe technologie efektywnego spalania biomasy i RDF, a producenci kotłów wprowadzają na rynek urządzenia o większej sprawności energetycznej i niższej szkodliwości dla środowiska. Zaprezentują je także podczas tegorocznej, 13.tej edycji Forum, kierowanego do kadry kierowniczej przedsiębiorstw ciepłowniczych, energetycznych i przemysłowych, producentów i dostawców biomasy i paliw alternatywnych oraz dostawców usług i technologii.

To najważniejsze i największe jesienne spotkanie branży odbiorców i dostawców,  producentów biomasy i RDF na cele energetyczne – mówi Renata Kałużna, dyrektor zarządzająca powermeetings.eu –  Dlatego też nadchodzące spotkanie, poświęcone zostanie dostępności biomasy i paliw alternatywnych w kontekście bezpieczeństwa cieplnego i energetycznego kraju, możliwościom wykorzystania tych paliw, dostępnym technologiom w dekarbonizacji ciepłownictwa, certyfikacji KZR oraz finansowaniu inwestycji. Tradycyjnie omawiane będą również konkretne case study z przeprowadzonych już inwestycji. Nasze Forum to idealne połączenie merytoryki z networkingiem branży, gdzie oprócz zdobywania wiedzy uczestnicy mogą utrwalać dotychczasowe oraz budować nowe relacje biznesowe a to za sprawą obecności całego przekroju rynku. Mogę powiedzieć, że stało się już wydarzeniem typu must be dla przedstawicieli branży.

Rejestracja uczestników trwa do 23 października, a lista uczestników Forum rośnie z dnia na dzień. Organizatorzy spodziewają się w Gdyni ponad 200 przedstawicieli branży, którzy doceniają możliwość wymiany doświadczeń, spotkania z kolegami z branży i rozmów nad dalszym jej rozwojem i przyszłością.

Podczas spotkań, uczestnicy wzbogacają swoją wiedzę merytoryczną i dowiadują się o rozwiązaniach realizowanych nie tylko w Polsce ale również dostępności surowca i funkcjonowania rynku także za naszymi granicami. Powiedzą o tym między innymi przedstawiciele firm Argus Media, CM Biomass, Baltpool czy MMB Systems – partnerów przedsięwzięcia. Kolejnym partnerem jest firma Metropolis, zajmująca się pozyskaniem środków finansowych na biomasowe inwestycje.

– Stwarzamy poza bogatym programem Forum warunki do zbudowania nowych i utrwalenia dotychczasowych relacji biznesowych – dodaje Renata Kałużna. – Można spotkać dostawców surowców, porozmawiać z przedstawicielami firm zainteresowanych zakupem biomasy i RDF i zapoznać się z ofertami firm, aby wybrać tą najbardziej dla siebie odpowiednią. Prezentacje przygotowane przez specjalistów pozwalają poznać technologie i urządzenia, przydatne w procesach budowy czy modernizacji kotłowni lub lokalnych elektrociepłowni np. przez firmę Valmet czy Firefly Poland.

Zmieniają się też przepisy i normy, które przybliżą specjaliści z Instytutu Nafty i Gazu, która jest jednostką nadzorującą polski system do certyfikacji biomasy i RDF – KZR INiG oraz z firmy SGS Polska, która została Partnerem Strategicznym wydarzenia. Wiedza ta przyda się przedstawicielom tartaków, producentom peletu, zrębek oraz zakładom przetwarzających drewno poużytkowe. Będą przedstawiciele Lasów Państwowych, ministerstw i urzędów regulujących rynek oraz firm kontrolujących jakość i certyfikujących paliwa.

Tradycyjnie, drugiego dnia Forum odbędą się warsztaty na temat regulacji prawnych, wprowadzanych w kraju, ale też uchwalanych w Unii Europejskiej oraz wizyta studyjna.

Jeśli nasze zaproszenie brzmi ciekawie i chcesz wziąć udział w NAJWAŻNIEJSZYM i NAJWIĘKSZYM jesiennym spotkaniu branży ODBIORCÓW-DOSTAWCÓW i PRODUCENTÓW biomasy, pelletu i RDF na cele energetyczne i poczuć tą niepowtarzalna atmosferę naszych wydarzeń, za którą nas chwalą i dla której przyjeżdżają już od lat nasi uczestnicy – to dołącz do nas jeszcze dziś!

P.S. Pamiętaj! Wcześniejsza rejestracja = niższa cena.

Szczegóły i rejestracja dostępne są pod linkiem:

https://powermeetings.eu/forum-technologi-w-cieplownictwie-energetyce-spalanie-biomasy/

Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu z organizatorem:

Jolanta Szczepaniak

tel.:   +48 22 740 67 80

e-mail: Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu

www.powermeetings.eu

~artykuł promocyjny