Biomasa Partner Group przejmuje tartak w Chociwlu

Biomasa Partner Group przejmuje tartak w Chociwlu

Od 1 marca 2021 roku Biomasa Partner Group przejmuje od IKEA Industry tartak w Chociwlu. W tartaku zatrudnionych jest obecnie około 130 pracowników. Nowy właściciel zapewnia, że nadal będzie utrzymane dotychczasowe zatrudnienie.

Biomasa Partner Group to firma stawiająca na rozwój i aktualnie jest ona w trakcie realizacji największych i najpoważniejszych działań. W ubiegłym roku portfolio produktowe firmy powiększyło się o nową markę OnDry, a kolejnym, ważnym etapem realizacji strategii rozwoju jest przejęcie, od 1 marca 2021 r., tartaku w Chociwlu od IKEA Industry. Jak podkreśla nowy właściciel, tartak w Chociwlu nie tylko nie zostanie zlikwidowany, ale będzie unowocześniany, zapewniając nowe możliwości rozwoju z uwzględnieniem troski o środowisko naturalne.

– Przejęcie zakładu w Chociwlu to dla nas ogromne wyzwanie i duża szansa. Dzięki przejęciu tartaku poszerzymy naszą ofertę produktową działając w ramach tej samej branży. Niezmiernie istotnym elementem przejęcia, zarówno dla strony sprzedającej, jak i kupującej, było kontunuowanie pracy tartaku, zapewnienie ciągłości produkcji i przede wszystkim utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia. Wspólnie z kierownictwem IKEA Industry, wypracowaliśmy najlepszy plan z myślą o zatrudnionych tam pracownikach. Jest nam niezmiernie miło, że zespół pracujący w Chociwlu będzie nas wspierał w dalszym rozwoju – powiedziała Magdalena Rosiak, Wiceprezes Biomasa Partner Group.

Logotyp nowego właściciela zawiśnie na budynku tartaku w najbliższej przyszłości. Fot. Biomasa Partner Group

Biomasa Partner Group to wiodący polski producent i dostawca ekologicznego i certyfikowanego pelletu drzewnego En Plus A1 i Din Plus, pelletu ze słomy: energetycznego i ściółkowego – wykorzystywanego w hodowli koni, drobiu, bydła i trzody chlewnej, brykietu drzewnego, surowca do produkcji pelletu oraz biomasy drzewnej na cele energetyczne. Posiada trzy zakłady produkcyjne zlokalizowane w Runowie Pomorskim, Chociwlu oraz Ząbkowicach Śląskich. Jest właścicielem marek: Excellent Selection, Premium Selection, Economy Selection – pellet drzewny oraz marki OnDry – pellet ze słomy. Swoje produkty dostarcza na rynek polski oraz na rynki zagraniczne w całej Europie. Firma świadczy także kompleksowe usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne.

Tartak w Chociwlu został zakupiony przez koncern IKEA w 1993 roku. Przeciera obecnie ok. 150 tys. m3 surowca drzewnego, z którego produkuje ok. 80 tys. m3 tarcicy sosnowej rocznie. Większość produkcji trafia do fabryk IKEA w Resku i Stepnicy, wykorzystywanej do produkcji gotowych mebli z drewna litego. Z tarcicy wyprodukowanej w Chociwlu powstają m.in. meble serii HEMNES oraz IVAR.

~kafal