BUILDING MATERIALS – spotkania online z chińskimi producentami już w maju!

BUILDING MATERIALS – spotkania online z chińskimi producentami już w maju!

Wydarzenie organizowane jest przez Targi Kielce oraz Beijing Heliview International Exhibition.  Spotkania są kierowane do przedstawicieli branży budowlanej. Odbędą się w formie online w dniach od 10 do 14 maja. Zapisy trwają.

Zgodnie z danym PARP Chiny prowadzą wymianę handlową z 220 krajami całego świata. Chiny stały się, po raz pierwszy w historii, największym partnerem handlowym krajów Unii Europejskiej, a zainteresowanie tematem importu towarów budowlanych z Chin rośnie. Zarówno chiński eksport, jak i import sięgnęły rekordowych poziomów. W ubiegłym roku przekroczyły poziom 200 mld dol. (źródło: bankier.pl). W raporcie opublikowanym przez Chińskie Służby Celne (GACC) 7 marca 2021 roku znajdziemy informacje wzroście eksportu z Chin. W okresie styczeń-luty był wyższy o 60,6 proc. r/r, a import – o 22,2 proc. r/r. (źródło: forsal.pl).

Potencjał importu materiałów ogólnobudowlanych z Chin do Europy Środkowo-Wschodniej

Wśród najbardziej pożądanych przez Europejczyków dóbr Państwa Środka znalazły się: elektronika i sprzęt medyczny. Jednak to nie wszystko. Okazuje się bowiem, że dużym zainteresowaniem cieszą się również materiały ogólnobudowlane, a fora internetowe pękają od wątków dotyczących potencjalnych możliwości współpracy z chińskimi firmami. W odpowiedzi na te potrzeby Targi Kielce, drugi ośrodek wystawienniczy w Europie Środkowo-Wschodniej, wraz z Beijing Heliview International Exhibition, jedną z największych agencji wystawienniczych w Chinach, zorganizowały spotkanie online z chińskimi producentami branży budowlanej.

BUILDING MATERIALS – targi online z bogatym asortymentem budowlanym od producentów z Chin

Chcesz nawiązać współpracę z chińskimi przedsiębiorcami i nie wiesz, jak to zrobić? Zapisz się na majowe spotkanie! W związku z obowiązującą sytuacją epidemiologiczną, wydarzenie odbędzie się w formie online. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a podczas rozmów B2B zapewniona jest pomoc tłumacza. BUILDING MATERIALS ma na celu umożliwienie nawiązania kontaktów biznesowych pomiędzy dostawcami materiałów budowlanych z prowincji Changzhou z partnerami z Europy Środkowej i Wschodniej. Zakres branżowy wydarzenia obejmuje kilka sekcji. Wśród nich znalazły się: podłogi (wykładziny, plastikowe materiały podłogowe, akcesoria podłogowe), materiały ogólnobudowlane (dachy, rusztowania, cement i beton, cegły, urządzenia pomocnicze), wyposażenie wnętrz (farby, impregnaty zewnętrzne i wewnętrzne, gips, gładź, oświetlenie, kamień do wnętrz i na zewnątrz, urządzenia do cięcia) oraz ogrodnictwo (narzędzia ogrodnicze, narzędzia elektryczne, stoły warsztatowe, skrzynki narzędziowe, drabiny, itp.). W wydarzeniu weźmie udział ponad 50 chińskich przedsiębiorstw, m.in. Changzhou Green Decorative Materials – producent paneli winylowych LVT, Changzhou Wujin Zhongtian Computerroom Equipment ZTFLOOR – jeden z największych producentów i eksporterów podłóg dostępowych w Chinach czy Jiangsu Zongheng Plastic Industry HIGRASS – profesjonalny producent wykładzin ze sztucznej trawy. Pełna lista firm i szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.targikielce.pl/building-materials.

Rejestracja: www.targikielce.pl/building-materials/rejestracja

~kafal