DREMA 2020 – targi nowych rozwiązań

DREMA 2020 – targi nowych rozwiązań

DREMA Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego odbędą się w Poznaniu w dniach 15-18 września 2020.

Wydarzenia ostatnich miesięcy odcisnęły niezatarte piętno na światowej gospodarce. Rzeczywistość post covidowa dyktuje nowe warunki funkcjonowania przemysłu drzewnego i meblarskiego. Na liście wyzwań, z którymi branża mierzyła się do tej pory pojawiły się dodatkowe pozycje. W dużych zakładach produkcyjnych, jak mikroprzedsiębiorstwach we znaki dał się spadek popytu wywołany czasowym zakazem handlu oraz problemy wynikające z absencji pracowników. To główne wyzwania obok rosnących kosztów surowców, wzrostu kosztów pracy, ochrony środowiska czy logistyki, z którymi sektor musi sobie obecnie poradzić.

Nie pozostajemy obojętni na kluczowe w tym momencie dla branży kwestie. Wspólnie z przedsiębiorcami aktywnie poszukujemy nowych rozwiązań, które przyspieszą wyjście z kryzysu. – mówi Andrzej Półrolniczak Dyrektor Targów DREMA.

Specjalna przestrzeń – DREMA PRO

Targi DREMA poza ekspozycją nowości technologicznych od lat oferują bogaty program wydarzeń towarzyszących, nastawionych na: poszukiwanie odpowiedzi na aktualne pytania, nurtujące przemysł drzewny i meblarski, prezentację case study czy inspirowanie do przynoszących wymierne korzyści zmian.

Razem z kluczowymi organizacjami, zrzeszającymi branże drzewną i meblarską, stajemy do walki o odbudowę sektora. Jesteśmy w centrum wydarzeń i zrobimy wszystko, aby pomóc branży wyjść z kryzysu. – zapewnia Andrzej Półrolniczak. – Po rozmowach z wieloma przedsiębiorcami zdecydowaliśmy się na uruchomienie specjalnej przestrzeni DREMA PRO poświęconej różnego rodzaju programom pomocowym i doradztwu w zakresie zwalczania skutków epidemii koronawirusa. – dodaje Dyrektor Targów.

Ciekawe, stałe wydarzenia

Już po raz ósmy wprowadzeniem do Targów DREMA będzie KOOPDREW-międzynarodowa konferencja na temat zagrożeń i wyzwań dla przemysłu drzewnego na świecie. Profesjonaliści i przedsiębiorcy drzewni z Polski i z zagranicy spotkają się pod egidą Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego. Partnerem tegorocznego wydarzenia została spółka Polskie Domy Drewniane S.A. „Gospodarka post covid – wyzwania dla polskiej branży meblarskiej” – pod tym hasłem w drugim dniu targów odbędzie się V Ogólnopolski Kongres Meblarski „POLSKIE MEBLE – KONKURENCYJNA POLSKA” organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli we współpracy z firmą Promedia. Patronat strategiczny nad wydarzeniem objęła firma EGGER i kancelaria Domański Zakrzewski Palinka sp. k.

Automatyzacja i mechanizacja powoli stają się faktem. Dla wielu przedsiębiorstw sytuacja, którą wywołał wirus SARC-CoV-2 okazała się katalizatorem zmian, o których w biznesie mówiło się od dawna. Przedsiębiorcy zaczęli otwierać się na nowe technologie m.in. umożliwiające pracę zdalną, a także automatyzację procesów i mechanizację, niezbędne do zoptymalizowania polityki kosztowej i realizacji zleceń przy spadku zatrudnienia. Które rozwiązania będą w danej firmie optymalne? Jak skutecznie wdrożyć je w przedsiębiorstwie drzewnym czy meblarskim? Podpowiedzi warto szukać na Targach DREMA 2020. Wzrost odwiedzających i wystawców, jaki w ostatnich latach odnotowywały najważniejsze wystawy światowe, a wśród nich poznańskie Targi DREMA potwierdza jednoznacznie, że to właśnie tu przedsiębiorcy z całego świata znajdują wsparcie dla rozwoju swojego biznesu.

Bezpieczeństwo zapewnione

Międzynarodowe Targi Poznańskie mają już na swoim koncie pierwsze wydarzenia z udziałem szerszej publiczności, przy zastosowaniu nowych procedur sanitarnych. Rejestracje online, wzmożone kontrole sanitarne, obowiązek zasłaniania ust i nosa, dezynfekcje, mierzenie temperatury na wejściu, zapewnienie odpowiednich odległości to standardy, które MTP zaczęły wprowadzać już w lutym podczas targów Budma i Meble Polska. Teren targów jest zabezpieczany i na bieżąco dezynfekowany do poziomu, który znacznie trudniej zachować na własną rękę, np. podczas wizyt w pojedynczych firmach.

Na wrześniowe spotkanie branży drzewnej i meblarskiej Targi są przygotowane pod względem sanitarnym i organizacyjnym. – Jak co roku, chcemy stworzyć przestrzeń do owocnych spotkań biznesowych, nawiązywania relacji i wymiany wiedzy. Nasi goście od lat przyznają otwarcie, że właśnie te elementy są dla nich kluczowe. Mamy nadzieję, że i w ty roku dla wielu firm budowa, odbudowa i wzrost w post covidowej rzeczywistości będzie powiązana z udziałem w Targach DREMA, na które już teraz serdecznie zapraszam. – opowiada Dyrektor Targów.

Więcej na www.drema.pl

~Artykuł promocyjny