DREMA 2021 – centrum wydarzeń i biznesowych spotkań!

DREMA 2021 – centrum wydarzeń i biznesowych spotkań!

Od 14 do 17 września 2021 w Poznaniu odbędzie się najbardziej wyczekiwane wydarzenie branży drzewnej i meblarskiej w Polsce – Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA.

Na przestrzeni lat targi DREMA wywalczyły miejsce w czołówce największych światowych wystaw dedykowanych obróbce drewna. W pandemicznym 2020 roku, z listy największych międzynarodowych wystaw maszyn do drewna odbyły się tylko dwie: WMF w Szanghaju i DREMA w Poznaniu. Mimo bardzo trudnych warunków, dużej niepewności, która towarzyszyła organizatorom niemal do końca, ubiegłoroczna edycja targów DREMA spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Zdobyte wówczas doświadczenia, niesłabnące zainteresowanie udziałem w targach, zachęta ze strony delegatów krajowych Federacji EUMABOIS oraz wymierne korzyści, jakie w obecnych czasach przynosi udział w targach, sprawiły, że i w tym roku Grupa MTP wraz z partnerami i wystawcami przygotowuje się do najważniejszego wydarzenia branży drzewnej i meblarskiej.

– Chociaż istnieje wiele różnych rozwiązań cyfrowych, targów na żywo zdecydowanie nie można nimi zastąpić targów odbywających się stacjonarnie – podkreślił prezes Federacji EUMABOIS. Dlatego tym bardziej ważne jest, że przygotowania do targów DREMA 2021 są na zaawansowanym etapie.„(…)” Już w 2020 roku targi DREMA udowodniły, że targi mogą być udane i odbyć się również podczas pandemii koronawirusa.

Bezpieczeństwo zapewnione

Zastosowane wówczas koncepcje bezpieczeństwa zostały dodatkowo zoptymalizowane, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa zwiedzającym i wystawcom, ponieważ nadal jest to najwyższy priorytet. Od początku czerwca, tj. od chwili odmrożenia przemysłu targowego w Polsce, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się wydarzenia dla szerokiej publiczności. Na wszystkich imprezach obowiązują aktualne wytyczne i zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz władz państwowych, eventy zdobyły również znak „Bezpieczne targi” i odbywają się zgodnie z wytycznymi Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Podobnie jak w ubiegłym roku, udział w targach DREMA będzie wiązał się m.in. z bezdotykowym pomiarem temperatury z użyciem kamer termowizyjnych, wypełnieniem ankiety epidemiologicznej, dezynfekcją dłoni czy koniecznością zasłaniania ust i nosa. Osoby, u których zaobserwowane zostaną jakiekolwiek oznaki zakażenia, nie będą miały wstępu na teren targów. W układ stoisk przestrzeni wystawienniczych uwzględnione zostaną odpowiednio szerokie ciągi komunikacyjne pomiędzy stoiskami wystawienniczymi

Fot. Wydawnictwo Inwestor

– Siłą targów DREMA było i jest kreowanie przestrzeni spotkań na żywo i prezentacji najnowszych technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego – komentuje Andrzej Półrolniczak, dyrektor Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Testowanie maszyn i linii technologicznych, możliwość dotknięcia i zobaczenia złożonych mechanizmów, porównania oferty różnych wystawców, czas na negocjacje – specyfiki DREMY nie sposób przełożyć na dostępne narzędzia online. Nie sposób też oddać klimatu spotkań i wydarzeń towarzyszących wystawie.

Bogactwo wydarzeń – kongresy, warsztaty, konkursy, wystawy…

Kluczowe organizacje i stowarzyszenia branżowe, izby gospodarcze oraz wystawcy wspólnie z organizatorami Targów DREMA stają na wysokości zadania, aby mimo wyjątkowej sytuacji, zadbać o wysoki poziom merytoryczny wydarzeń, przedstawić kompleksową ofertę dla przemysłu drzewnego i meblarskiego – od surowców, materiałów i  komponentów do prekursorskich rozwiązań do produkcji mebli oraz zapewnić przestrzeń do owocnych spotkań biznesowych. A wśród nich:

VI Ogólnopolski Kongres Meblarski, organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli odbędzie się 15 września. Co roku tematyka Kongresu wynika z bieżących zainteresowań branży i odpowiada na stojące przed nią wyzwania. W tym roku tematy kongresu zogniskowane będą wokół zmian zachowań konsumentów dotyczących zakupu mebli, konkurencyjności polskiej branży meblarskiej, a także na rozwoju personalnym pracowników branży.

Fot. Wydawnictwo Inwestor

16 września 2021 to data trzeciego już Spotkania Kobiet Branży Meblarskiej – „Marka własna kluczem do sukcesu”. I to właśnie o budowaniu marki osobistej będzie poświęcony towarzyszący spotkaniu warsztat.  Uczestnicząc w szkoleniu, kobiety mogą lepiej poznać same siebie, w tym swoje silne i słabe strony, wartości i cele, by tworzyć markę osobistą, która jest autentyczna, wyjątkowa i daje innym ich najlepsze „JA”.

W tym roku na targach DREMA pojawi się Strefa Wiedzy i Warsztatów organizowana przez portal Drewno.pl. To jedna z niewielu okazji, gdzie w jednym miejscu będzie można spotkać i porozmawiać z ekspertami w różnych dziedzinach związanych z obróbką i przetwórstwem drewna, zapoznać się z ofertą edukacji zawodowej, dokonać zakupu literatury fachowej czy specjalistycznych narzędzi do ręcznej obróbki drewna. Na stoisku będzie można zasięgnąć wiedzy odnośnie certyfikacji drewna.

Na zwiedzających czeka również wyjątkowe wydarzenie: Magia Drewna – Spotkanie Twórców. Wezmą w nim udział pasjonaci zajmujący się obróbką drewna, którzy swoją twórczością i wiedzą podzielą się z innym m.in. na YouTube, Facebooku, Instagramie itp.. Przez wszystkie targowe dni będą odbywały się pokazy i prezentacje pracy z wykorzystaniem narzędzi ręcznych.

Nie zabraknie też specjalnych stref pokazowych: DREMA Dzieciom, DREMA Tools, DREMA Hobby, DREMA Design, Innowacyjna Kuchnia, Tapicernia 4.0.

Warta uwagi będzie unikatowa wystawa rowerów z drewna, które powstały w ramach konkursu „Zbuduj rower z drewna”, zorganizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Branżowa rywalizacja i wystawa na stoisku Wydawnictwa Inwestor

Przyciągające co roku uwagę zwiedzających, Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ odbędą się już po raz dwudziesty! Popularność tej inicjatywy nie maleje, a wręcz przeciwnie, każdego roku do rywalizacji zgłaszają się nowi uczestnicy, a dotychczasowi mistrzowie co roku próbują pobić swoje wyniki.

Fot. Wydawnictwo Inwestor

Zadanie nie należy do najłatwiejszych, trzeba bowiem wykazać się niebywałą umiejętnością wbicia pięciu 3,5-calowych gwoździ w drewniane kantówki pięcioma uderzeniami młotka, czyli każdy gwóźdź trzeba wbić jednym uderzeniem. Liczy się tutaj precyzja, doświadczenie, a także umiejętność koncentracji.

Przez wszystkie dni targów będzie można podziwiać prace młodzieży zgłoszone do konkursu „Wyczarowane z Drewna”. Konkurs ten to nie tylko okazja do powalczenia o atrakcyjne nagrody i sprawdzenia umiejętności uczniów, ale również unikalna wystawa, która pokazuje, że możliwości tworzenia z drewna różnych przedmiotów są nieograniczone. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym, a zadaniem uczestników jest wykonanie oryginalnego przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych, który dotąd nie jest powszechnie wykonywany z tego surowca. W ostatni dzień targów – 17 września odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i spotkanie finalistów z organizatorem konkursu oraz sponsorami.

Fot. Wydawnictwo Inwestor

Targi DREMA wraz z salonami Furnica I Sofab to najbardziej wyczekiwane spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce i jednocześnie najlepsze miejsce do zakontraktowania komponentów i materiałów oraz zakupu maszyn i narzędzi do prowadzonej produkcji mebli.

Bilety na targi DREMA dostępne są wyłącznie online na platformie ToBilet.pl, na której czekają również bezpłatne karnety dla osób zawodowo związanych z branżą drzewną-meblarską. A po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.drema.pl .

~kafal