EKO-LAS coraz bliżej…

EKO-LAS coraz bliżej…

XVIII edycja Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS odbędzie się w dniach 7-9 września 2023 w Mostkach koło Świebodzina.

Celem Targów EKO-LAS jest promocja produktów oraz usług, stworzenie odpowiedniego miejsca do nawiązania długotrwałych kontaktów biznesowych, prezentacja innowacyjnych maszyn i urządzeń oraz kreowanie nowych trendów. Głównym czynnikiem który sprawia, że Targi EKO-LAS są unikalne, jest organizacja wydarzenia na terenach leśnych. Umożliwia to realną prezentację harwesterów, forwarderów oraz wszelkich maszyn towarzyszących w trakcie pracy w terenie. Uczestnicy mają również okazję zapoznać się z aktualnymi trendami oraz nowoczesnymi technologiami, ale też wziąć udział w licznych warsztatach i prelekcjach.

Największe marki na największych targach leśnych

Targi EKO-LAS 2023 zbliżają się wielkimi krokami. Jak w latach poprzednich tak i w tym roku organizatorzy przygotowali dla zwiedzających masę atrakcji i nowości, a wystawcy z pełnym zaangażowaniem zadbają, by ekspozycja na każdym ze stoisk stała na najwyższym poziomie. 100 stoisk wystawienniczych, a wśród nich 150 marek, na ponad 20ha powierzchni. W dodatku ścieżka zwiedzania ma ok. 3km długości, co zwiastuje wiele godzin świetnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu wśród nowoczesnych maszyn i  . Najważniejsze marki w branży leśnej potwierdziły już swoją obecność na targach.

Atrakcyjne strefy pokazowe

Oprócz obszernej oferty wystawienniczej, codziennie na targach odbywać się będą pokazy forwarderów i harwesterów na żywo w ich naturalnym środowisku.

Pokazy odbędą się w następujących terminach:

•        Czwartek (7.09.23): 11:00-14:00

•        Piątek I blok pokazowy (8.09.23): 10:30 – 12:25

•        Piątek II blok pokazowy (8.09.23): 12:30 – 14:30

•        Sobota I blok pokazowy (9.09.23): 10:30 – 12:25

•        Sobota II blok pokazowy (9.09.23): 12:30 – 14:30

Strefa pokazowa zostanie wyposażona w trybunę, która ma za zadanie zwiększyć komfort widzów podczas obserwowania najważniejszych marek w branży forwarderów i harwesterów. Kolejna strefa natomiast poświęcona będzie prezentacjom maszyn pod trzebież. Przestrzenie te będą bardzo dobrze nagłośnione, a znajdująca się tuż obok strefa gastronomiczna pozwoli delektować się poczęstunkiem, jak i widokiem pracujących maszyn.

Powrót Mistrzostw Polski Operatorów Forwarderów

Wydarzenie, na które każdy leśny człowiek czekał latami. IV Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów odbędą się w Mostkach. Zmagania odbędą się w piątek 8 września na specjalnie wytyczonym torze i według specjalnie wyznaczonych zasad oraz konkurencji. Jak w strefie pokazowej tak i w tym miejscu, po raz pierwszy postawiona zostanie trybuna siedząca. Dzięki niej publiczność będzie mogła obserwować zmagania najlepszych operatorów w Polsce i kibicować własnym faworytom w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Będzie to rekordowa edycja, gdyż operatorzy będą mogli skorzystać z maszyn najlepszych marek na świecie: John Deere, Komatsu, Ponsse, Rottne

To pierwsza taka edycja, gdzie zawodnicy mają do wyboru, aż tyle maszyn. Jak co roku obecny na miejscu będzie doświadczony spiker  komentujący zawody oraz profesjonalne nagłośnienie, które podniesie komfort oglądania zawodów. Prestiżu wydarzeniu nadaje fakt, iż zwycięzca IV Mistrzostw Polski Operatorów Forwarderów zyska możliwość startu na Mistrzostwach Świata.

By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim kibicom i postronnym zwiedzającym, strefy pokazowe jak i strefa IV MPOF zostały odsunięte od trybun i widowni na odpowiednią odległość,  która umożliwiała komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne obserwowanie maszyn.

Green Area Show, czyli 2w1

W tym samym czasie oraz na tym samym terenie, gdzie odbywać się będą targi EKO-LAS będą miały miejsce targi Green Area Show, a zakup biletu na jedno z tych wydarzeń upoważnia do wejścia na drugie. GAShow to zupełnie nowe wydarzenie w branży ogrodniczej o formule skierowanej do profesjonalnych zwiedzających, a także do klientów detalicznych, zainteresowanych tematyką maszyn ogrodniczych i komunalnych. Nowoczesna formuła wydarzenia jest idealną okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży oraz poznania oferty producentów i dystrybutorów na nowy sezon. W ramach targów, w lesie przeprowadzone zostaną spektakularne pokazy Arborystów Polskich z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Ceremonia uroczystego otwarcia targów odbędzie się w czwartek 7 września o godzinie 10:00 w hali namiotowej znajdującej się przy wejściu na teren ekspozycyjny. Zgromadzą się tam najważniejsze osobistości branży leśnej, którzy uroczyście otworzą targi EKO-LAS 2023. Bramy targowe otwierają się codziennie o godzinie 9:00 i aż do godziny 16:00 pozostają otwarte!

~artykuł promocyjny